OGŁOSZENIA PARAFIALNE

19.08.2018r.

1. XX Niedziela Zwykła. Dziś odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Łączymy się z pielgrzymującymi w modlitwie, a po każdej mszy zaśpiewajmy hymn Matko Piekarska.

2. Witamy wśród nas Księdza dr. hab. Henryka Olszara, który w tym tygodniu będzie pełnił posługę duszpasterską w naszej parafii. Życzymy, by czas spędzony w Kokoszycach był błogosławiony.

3. Kolekta tej i następnej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdy złożony dar na remont kaplicy 1722. Po etapach porządkowania dokumentów związanych z gruntem, staraniach o stosowne pozwolenia i dokonania wyboru wykonawców - przygotowany projekt remontu kaplicy wszedł w ubiegłym tygodniu w fazę rozpoczęcia prac.

4. Gość Niedzielny – podejmuje dzisiaj temat życia i ewangelizacyjnego sukcesu Świętego Jacka Odrowąża. Ponadto znajdziemy artykuły: Argentyna za życiem; o zmianie w Katechizmie na temat kary śmierci; o złotej róży dla Pani Piekarskiej; o konflikcie wokół Sądu Najwyższego. Zawsze w Gościu Niedzielnym znajduje się tygodniowy program telewizyjny.

5. Wzorem lat ubiegłych, wkrótce będzie można nabyć w naszej parafii kalendarze na 2019 rok. I tak, od 3. września będzie podany do sprzedaży kalendarz ścienny Gościa Niedzielnego w cenie 10 złotych. Tym razem będzie on przedstawiał postaci Aniołów. Natomiast w niedzielę 23. września przybędzie do nas Ojciec Oblat Maryi Niepokalanej, który wygłosi do nas kazanie misyjne i zaproponuje kalenarz misyjny za dowolną ofiarę na cele misyjne.

6. W najbliższym czasie w naszej parafii:

 • za tydzień w niedzielę jest Uroczystość NMP Jasnogórskiej
 • 31.08 – nabożeństwo do Św. Ojca Pio i Św. Jana Pawła II
 • 1.09 - I sobota miesiąca. W tym dniu jest też pielgrzymka kapłanów naszej archidiecezji do Parafii Ducha Świętego w Bytkowie (Siemianowice Śląskie)
 • 2.09 – Dożynki i suma dziękczynna za chleb powszedni. Tego samego dnia będą Dożynki na Jasnej Górze – tam suma o 11:oo. (w gablotce jest plakat)
 • 2.09 – Powiatowy Rajd Rowerowy z Wodzisławia Śląski do Lubomii i tam festyn. W Kokoszycach uczestnicy rajdu będą w godzinach 11:25-12:oo, dlatego w tym czasie będą utrudnienia w ruchu na Olszyny, Pałacowej oraz Pszowskiej.
 • 3.09 – Msza św. o 8:oo na rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19.
 • 6.09 – pierwszy czwartek miesiąca i obchód chorych
 • 7.09 – I piątek miesiąca i c.d. obchodu chorych
 • 9.09 – pielgrzymka piesza do Pszowa z okazji odpustu Narodzenia NMP
 • 14.09 – msza św. urodzinowa w intencji Księdza Grzegorza Brzyszkowskiego
 • 14.09 – nauka przed chrztem dziecka

Nabożeństwa Majowe

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 104

Wczoraj 59

Tydzień 493

Miesiąc 2502

Ogółem 292347

Currently are 53 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions