OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26.08.2018r.

1. XXI Niedziela Zwykła. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Łączymy się duchowo z pielgrzymami na Jasnej Górze. Módlmy się w intencji Ojczyzny – Pani Jasnogórska jest bowiem Główną Patronką Polski i jest wpisana w jej dzieje. Na każdej Mszy św. zaśpiewamy Apel Jasnogórski. Dziękujemy, że dzięki transmisji telewizyjnej możemy nawet codziennie uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim.

2. Dziękujemy Ks. Henrykowi Olszarowi za Jego wakacyjną posługę w naszej parafii.

3. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na budowę kościoła w Rybniku, osiedle Wrębowa. Witamy kapłana z Parafii Matki Bożej Różańcowej który zbierze kolektę i wygłosi kazanie. Kolekta zapowiadana przed tygodniem będzie w innym czasie.

4. Gość Niedzielny jest do nabycia w tyle kościoła.

5. W piątek po Mszy św. wieczornej odprawimy kolejne Nabożeństwo do Św. Ojca Pio i Św. Jana Pawła II. Ze względu na piątkowe nabożeństwo, cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu przenosimy w tym tygodniu na czwartek. Apeluję, aby w czasie adoracji było więcej czasu na modlitwę w ciszy!

6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca z Nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi. W sobotę przypada też Dzień Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa. Tego dnia kapłani naszej archidiecezji mają swoją doroczną pielgrzymkę i proszą Was o modlitwę. Tym razem będziemy w Parafii Ducha Świętego w Bytkowie.

7. Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przysłali mi wakacyjne pocztówki. Bardzo je sobie cenię i również każdą inną formę waszej życzliwości, np. pozdrowienia.

8. Dodatkowa spowiedź dla dzieci przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego będzie w piątek i sobotę od 16:3o oraz w niedzielę od 10:oo do sumy. Pamiętajmy, że jest niemożliwym, aby przed Mszą na rozpoczęcie roku szkolnego wyspowiadać wszystkich oczekujących na spowiedź. Dlatego proszę starszym dzieciom przypomnieć o spowiedzi, a młodszym pomóc w przygotowaniu się do tego sakramentu. Jeśli trzeba zawieźmy Je do kościoła. Nie dopuśćmy, aby dzieci, które w wakacje regularnie opuszczały Mszę św. niedzielną z wakacji szły prosto do Stołu Pańskiego bez przeproszenia w sakramencie pokuty.

9. Obchód chorych będzie w I czwartek i I piątek miesiąca tj. 6 i 7. września.

10. W przyszłą niedzielę w naszej parafii:

  • są Dożynki. To dla nas wszystkich dzień podziękowania za pracę i chleb. Zapraszam na sumę szczególnie rolników i działkowców i wszystkich, którzy noszą w sercu wdzięczność za otrzymane dary. Ofiary z plonów rolnych, które chcemy złożyć z okazji dożynek, proszę składać w piątek 31.08 przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom! Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Trzeba zakupić olej opałowy i węgiel.
  • Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich zaprasza wszystkie członkienie na spotkanie dożynkowe które odbędzie się w środę 5.09.2018 o godz 17:oo w świetlicy OSP. Prosi się o potwierdzenie przybycia.
  • ma miejsce Rajd Rowerowy Powiatu Wodzisław Śląski.> patrz plakat w gablotce
  • zostanie podany nowy, powakacyjny rozkład otwarcia kancelarii parafialnej. Przypominam, że zawsze można się telefonicznie umówić na wizytę w kancelarii w dowolnym czasie z wyjątkiem środy i dni świątecznych. Tel. 324562174.
  • Ministranci i Dzieci Maryi zostaną zaproszeni na powakacyjne spotkania.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 66

Wczoraj 152

Tydzień 66

Miesiąc 2593

Ogółem 288973

Currently are 23 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions