OGŁOSZENIA PARAFIALNE

02.09.2018r.

1. XXII Niedziela Zwykła. W naszej parafii i dzielnicy przeżywamy Dożynki, które są dla nas dniem podziękowania za chleb, którego dzięki Bogu nam nie brakuje i za pracę tych, którzy uprawiają ziemie dla zrodzenia jej owoców.

2. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom płodów rolnych, które zostały złożone przed ołtarzem. Dziękuję za przygotowanie tak pieknego wystroju.

3. Kolekta jest dziś przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Trzeba zakupić olej opałowy i węgiel. Bóg zapłać za Waszą hojność w tym temacie. Dziękuję też za złożone i przelane ofiary na remont kaplicy 1722.

4. Dzisiaj przez naszą parafię przejedzie XX Powiatowy Rajd Rowerowy Wodzisław Śląski – Lubomia. Proszę wybaczyć ewentualne utrudnienia w ruchu i podziwiajmy turystyczno – sportowe zmagania rowerzystów.

5. Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny są do nabycia w tyle kościoła.

6. Jutro nasze dzieci rozpoczynają nowy rok szkolny. Życzymy uczniom, nauczycielom i wszystkim dbającym o naszą szkołę wiele darów Ducha Świętego. Msza w intencji całej społeczności szkolnej będzie sprawowana w poniedziałek o 8:oo.

7. Msze szkolne w ciągu roku będą sprawowane w czwartki z wyjątkiem tygodnia w którym przypada I piątek miesiąca – wtedy msza szkolna będzie w piątek. Informacja o mszy szkolnej będzie zawsze umieszczona w porządku nab.

8. W naszym mieście prowadzony jest program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Wodzisłwia Śląskiego w wieku 60+. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablotce przy chodniku.

9. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich zaprasza wszystkie członkienie na spotkanie dożynkowe które odbędzie się w środę 5.09.2018 o godz 17:oo w świetlicy OSP. Prosi się o potwierdzenie przybycia.

10. Zapraszamy mieszkańców dzielnicy do udziału w realizacji projektu pt. Kokoszycka Kuźnia Talentów.
Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 10. września o godz. 18:oo w świetlicy OSP.

11. Pod porządkiem nabożeństw zostanie podany nowy, powakacyjny rozkład otwarcia kancelarii parafialnej.

12. W piątek o 16:00 Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na peregrynacje relikwii św Stanisława Kostki. Zapraszam wszystkich kandydatów do bierzmowania oraz uczniów klasy siódmej.

13. Ogłoszenia Wspólnoty Dzieci Maryi:

  • ksiądz proboszcz i animatorki Malwina, Jagoda i Agata zapraszają dzieci na pierwsze powakacyjne spotkanie w sobotę 8. września o godzinie 9:3o.
  • W tym gronie rozpoczynamy już 4. rok formacji. Nasza wpólnota liczy obecnie 17 osób.
  • mile widziani są nowi kandydaci – chłopcy i dziewczęta – którzy chcieliby należeć do Wspólnoty Dzieci Maryi w naszej parafii
  • spotkania mają miejsce w domu parafialnym co dwa tygodnie i trwają 1,5 godz.
  • 6 osób uczestniczyło w letnich rekolekcjach. Te osoby są zaproszone z rodzicami na Dzień Wspólnoty do katedry - w niedzielę 16.09.2018 rozpoczęcie o 14:oo
  • Nasza wspólnota planuje wspólny jednodniowy wyjazd w sobotę 29. września

14. Kandydaci, którzy za niedługo zostaną ministrantami niech przyjdą na zbiórkę we wtorek po mszy wieczornej. Proszę przyjść z rodzicem lub starszym rodzeństwem na półgodzinne spotkanie organizacyjne przed uroczystością mianowania Was na ministrantów. To mianowanie planujemy na niedzielę 16.09.2018

15. W piątek proszę starszych ministrantów o przyjście na mszę wieczorną. Po mszy zapraszam na powakacyjną zbiórkę. Kto nie może zgłasza ten fakt proboszczowi.

16. Za tydzień w Pszowie niedziela odpustowa. Zwyczajem naszej parafii wyruszymy w procesji do Matki Bożej Uśmiechniętej o godzinie 9:oo. Kto może niech przybędzie również na Nieszpory Odpustowe w Bazylice Pszowskiej o godzinie 15:3o.

17. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ

18. W tym tygodniu odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych według adresów stałej listy od 8:45, w następującym porządku:

  • czwartek: Dąbrowskiej, Matki Teresy, Smolna, Osadnicza, Pałacowa, Pszowska, Gagarina, Olszyny, Oraczy i Zdrojowa.
  • piątek: Młodzieżowa, Strażacka, Norwida i Wesoła.