OGŁOSZENIA PARAFIALNE

23.09.2018r.

1. XXV Niedziela Zwykła. Jezus uczy, że prawdziwa wielkość człowieka polega na służbie, na oddaniu siebie Bogu. Aby otrzymać tę mądrość stępującą z góry trzeba trwać na modlitwie i stać się jak dziecko, które bezgranicznie ufa Ojcu.

2. Serdecznie witamy wśród nas Ojca superiora Rafała Kupczaka ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Ksiądz Misjonarz wygłosi niedzielne kazanie. Zgodnie z zapowiedzią, po mszy będzie można nabyć Kalendarz Misyjny na 2019 rok. Ofiara złożona przy tej okazji będzie służyć dziełom misyjnym.

3. Kolekta niedzielna jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. W imieniu wspólnoty seminaryjnej składam Wam serdeczne dzięki!

4. Gość Niedzielny zachęca do modlitwy w intencji kapłanów. Jest też Mały Gość Niedzielny - październikowy numer, a w nim: kolorowy silikonowy różaniec na rękę, artykuł: 160 lat po objawieniach Matki Bożej z Lourdes i plakat ze Słowem Bożym.

5. Generalnie w czwartek jest msza szkolna. Na tę mszę zapraszam uczniów szkoły podstawowej do klasy szóstej włącznie. W niektóre tygodnie mszę szkolną będziemy przesuwać na inny dzień tygodnia, np. na pierwszy piątek miesiąca lub na jakieś święto liturgiczne. Będzie to zawsze zaznaczone w porządku nabożeństw, gdzie znajdziemy napisaną pochyłym drukiem informację: msza szkolna.

6. W czwartek po Mszy św. szkolnej zapraszam na zbiórkę młodszych ministrantów – od I do VI klasy. To spotkanie formacyjne będzie trwać pół godziny.

7. W piątek o 15:oo zapraszam na Koronkę przy krzyżu przy posesji państwa Matuszek.

8. W piątek jest Msza św. sprawowana za naszego zmarłego proboszcza Księdza Gerarda Wengierka w 20. rocznicę śmierci. Oczekuję Was w wielkiej liczbie.

9. W piątek zapraszam na zbiórkę starszych ministrantów. Spotkanie będzie o 18:oo, dlatego zapraszam Was wcześniej na nabożeństwo do Świętych: Pio i Jana Pawła II.

10. W sobotę Dzieci Maryi jadą na pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Jacka w Kamieniu Śląskim i na Górę Św. Anny. Wyjazd punktualnie o ósmej. Zbiórka o 7:5o na placu probostwa. Zabierzmy parasol i kanapkę tak wielką, żeby zmieścił się smaczny obiad.

11. Dziękuje młodzieży, która przybyła do kościoła w swoje patronalne święto w dzień Św. Stanisława Kostki - patrona młodzieży. Młodzież klasy siódmej i ósmej rozpoczęła rok formacji przed bierzmowaniem.

12. Proszę, aby zgłosiły się do proboszcza te osoby dorosłe, które z różnych przyczyn nie przyjęły w swoim czasie bierzmowania i obecnie chcą się do niego przygotować.

13. Dziękuję młodzieży, która wczoraj udała się ze mną na pielgrzymkę do katedry na Święto Bierzmowanych, aby podziękować za przyjęty wiosną sakrament i razem ze swoimi rówieśnikami umocnić swoją wiarę.

14. W najbliższym czasie będą do nabycia dwie najnowsze pozycje książkowe: Kościół na straży Polskiej Niepodległości oraz Ojciec Pio potęga świętości. Jest możliwość zbiorowego zamówienie tych dzieł ze zniżką 20%. Cena po zniżce to 40 złotych. Zapisy w kancelarii lub zakrystii – tylko do następnej niedzieli. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 10 złotych i podajemy nr telefonu.

15. Spotkania dla kandydatów przed bierzmowaniem będą na początku października.

Nabożeństwa Majowe

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 103

Wczoraj 59

Tydzień 492

Miesiąc 2501

Ogółem 292346

Currently are 69 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions