30.09.2018r.

1. XXVI Niedziela Zwykła. Warto zrobić wszystko, żeby nie czynić zła i pozostać wiernym Jezusowi. Ta wierność ma czasem bardzo wysoką cenę; gdy cięcia muszą być aż tak radykalne i bolesne, że mocne Chrystusowe porównanie do odcięcia ręki czy wyłupienia oka okazuje się bardzo trafne.

2. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdy dar!

3. Gość Niedzielny zamieszcza artykuł o Świętej Teresie z Lisieux.

4. Już jutro październik, a z nim wspólne odmawianie różańca. Zapraszam na modlitwę!

5. PAŹDZIERNIKOWE NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE W NASZYM KOŚCIELE:

• W soboty i niedziele 45 minut przed mszą wieczorną
  • od poniedziałku do piątku po mszy
  • w poniedziałek i środę różaniec będzie po mszy porannej
  • we wtorek, czwartek i piątek różaniec będzie po mszy wieczornej

6. Legion Maryi zaprasza nowych kandydatów do swojej wspólnoty we wtorek o 15:3o.

7. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W I czwartek, I piątek i I sobotę są zawsze dodatkowe poranne msze. W piątek i sobotę jest nabożeństwo i spowiedź pół godziny przed mszami. W piątek zbierana jest kolekta na parafialną pomoc charytatywną.

8. Kandydaci do bierzmowania z klasy siódmej mają spotkanie w czwartek. Zaczynamy modlitwą różańcową o 17:3o w kościele, potem spotkanie w salce.

9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej będzie 11. października.

10. W tym tygodniu obchód chorych będzie podzielony na trzy dni według ulic:

• I czwartek: Dąbrowskiej; Smolna; Pałacowa; Gagarina; Olszyny; Oraczy
  • I piątek: Zdrojowa; Młodzieżowa; Matki Teresy; Pszowska
  • I sobota: Wesoła; Norwida; Strażacka i nowe zgłoszenia

11. W najbliższą sobotę w katedrze ma miejsce pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca.

12. Również w sobotę w Piekarach Śląskich zaprasza się nauczycieli na XV Archidiecezjalną Pielgrzymkę Nauczycieli. Plan pielgrzymki znajduje się w gablotce.

13. Przyszłe kolekty niedzielne: 7. i 14. października będzie kolekta na generalny remont kaplicy 1722. Kolejna 21. października będzie kolektą misyjną. Zbiórka po mszach na Dzieło Nowego Tysiąclecia w czasie Dnia Papieskiego przypada 14. października.

14. Wkrótce: spotkanie Rady Duszpasterskiej; Spotkanie Rady Ekonomicznej; Zapisy na III Archidiecezjalną Pielgrzymkę do Lourdes w dniach 5-13 maja. Przejazd specjalnym pociągiem również dla chorych; Pielgrzymka do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu; nauki przedślubne w naszej parafii 26-27.10.2018