OGŁOSZENIA PARAFIALNE

09.12.2018r.

 

1. II Niedziela Adwentu. Patron adwentu Św. Jan Chrzciciel wzywa ludzi dobrej woli do nawrócenia i porządkowania swego życia. Zdecydowanie i surowość z jaką to czyni jest często odpowiedzią na naszą zatwardziałość serca, bo wielu nic sobie nie robi z wołania o zmianę życia. Natomiast inni mają pokój w sercu – dla nich adwent to tylko radość, bo na serio traktują wezwania Boga.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na naszą parafię. Po mszach św. przeprowadzana jest zbiórka na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
Bóg Wam zapłać za każdą składaną z serca ofiarę
!

3. Gość Niedzielny przypomina czym jest niepokalane poczęcie i w jaki sposób formował się ten dogmat Kościoła. Przypomniany jest też wielki problem i zarazem grzech marnowania jedzenia na niespotykaną skalę. Za tydzień w Gościu Niedzielnym będzie płyta z kolędami.

4. Dzisiaj i w III Niedzielę Adwentu po mszach niedzielnych możemy zakupić świece Caritas 2019 – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, które jest akcją dobroczynną. Mała świeca kosztuje 5 złotych, większa 12 złotych. Dochód przekazujemy Caritas Polska – filia Katowice.

5. Msze św. roratnie są zawsze wypisane w parafialnym porządku nabożeństw. Dzieci zapraszam na roraty we wtorek, czwartek i piątek.

6. W czwartek po roratach jest zbiórka ministrantów.

7. Nauka przed chrztem dziecka będzie w najbliższy piątek o 18:oo w kościele.

8. Uwaga! Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii Księdza Prałata Jerzego Liszczyka, który wygłosi kazania niedzielne i na moją prośbę siądzie do konfesjonału. Proszę skorzystać z tej okazji. Spowiedź będzie pół godziny przed wszystkimi mszami niedzielnymi – również w sobotę i w niedzielę popołudniu o 15:3o. Apeluje, aby nie odkładać spowiedzi do poniedziałku wigilijnego!

 

9. Plan kolędy znajduje się w gablotce i na stronach internetowych. Dodaliśmy następujące trasy:

19. grudnia – środa

14:oo Pszowska 214-270 (numery parzyste od początku parafii do Smolnej)

20. grudnia – czwartek

14:oo Pszowska 272-280 (numery parzyste od Smolnej do Dołków)

21. grudnia - piątek

14:oo Norwida 30-2 (numery parzyste od końca do Pszowskiej - jedna strona)

22. grudnia - sobota

14:oo Norwida 29a-1 (numery nieparzyste od końca do Pszowskiej - jedna strona)

 

 

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 59

Wczoraj 125

Tydzień 59

Miesiąc 2519

Ogółem 295273

Currently are 20 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions