OGŁOSZENIA PARAFIALNE

23.12.2018r.

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia. Składam Wam wszystkim seredeczne życzenia, które poprzedziłem długą modlitwą. Verbum caro factum est! Jezus jest cudownie i dosłownie obecny wśród nas i cieszę się, że nie jest to dla nas obojetne. Świętujemy radośnie i szczerze. Niech Narodzony na początku, potem przed wiekami, rodzi się w naszych sercach co dzień i umacnia to co dobre. Życzę, by On był na pierwszym miejscu w naszym życiu – tak jak to było w życiu Maryi i naszych Świętych Patronów.

Dziękuję za wszystko – ksiądz proboszcz Adam Zakrzewski

1. IV Niedziela Adwentu. Ewangelia ukazuje radosne spotkanie dwóch świętych kobiet. Oczekują dziecka, a w swoim dialogu rozmowiają w duchu uwielbienia i dziękczynienia. Dla nas, którzy wkrótce zasiądziemy przy wigilijnym stole, jest to przypomnienie, jak ważne w naszym życiu jest dzielenie się radością. Nie szykujmy więc na wigilię samych smutnych tematów, którymi poczęstujemy bliskich.

2. Zawiadamiam, iż zmarł śp. biskup Gerard Bernacki, który w swoim czasie był rekolekcjonistą w Kokoszycach. Jego pogrzeb będzie w katowickiej katedrze w sobotę o godzinie 11:oo. Polecam Go waszej pamięci modlitewnej, a w swoim czasie odprawimy za śp. Biskupa mszę św.

3. Kolekta niedzielna i świąteczna jest przeznaczona na naszą parafię. W czasie pasterki wspieramy Fundusz Ochrony Życia, a w drugi dzień Świąt będzie kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Przyjmijcie podziękowanie za każdą złożoną z serca ofiarę na funkcjonowanie naszej Wspólnoty i jej inwestycje.

4. Gość Niedzielny jest w podwójnym numerze. Jego cena jest większa i wynosi 8 złotych.

5. Mały Gość Niedzielny również czeka na wzięcie.

6. Okazja do spowiedzi dla tych, którzy jeszcze jej nie przeżyli:

  • dzisiaj, w niedzielę spowiadamy pół godziny przed mszami o 8:oo i 10:3o, i tak do ostatniego penitenta – również w czasie mszy. Spowiednicy: ksiądz proboszcz i rekolekcjonista ksiądz dr hab. Janusz Wilk
  • po południu od 15:oo do 18:oo z przerwą na mszę wieczorną. Spowiednicy: ksiądz proboszcz i ksiądz Krystian Gawleński
  • w wigilię od 7:oo do 11:oo i dłużej, tylko wtedy jeśli pozostaną penitenci. Spowiednicy: do 9:3o ksiądz proboszcz i ksiądz Krystian Gawleński. Później ksiądz rekolekcjonista i ksiądz Andrzej Szorek. Po 11:oo, jeśli zostaną jeszcze wierni chętni do spowiedzi, będzie spowiadał tylko ksiądz proboszcz.

7. Szczególne podziękowania składamy naszym parafianom, którzy chętnie włączyli się w przygotowanie pięknego świątecznego wystroju kościoła.

8. W czwartek podczas mszy poświęcimy przyniesione wino.

9. W czwartek o 15:oo w domu parafialnym będzie wigilia Legionu Maryi.

10. W piątek przyjdźmy z dziećmi na mszę Młodzianków o godzinie 12:oo.

11. Ze względu na kolędę msze w wybrane dni będą tylko rano.

12. UWAGA! Ze względu na dwa pogrzeby naszych parafian w piątek, odwołujemy kolędę na ulicy Zdrojowej. Odbędzie się ona w późniejszym czasie. Kolęda w tym dniu o 15:oo pozostaje bez zmian.

13. Kolejne trasy kolędowe:

  • 30. grudnia – niedziela: 13:oo Osadnicza (od Jedłownika do cmentarza)
  • 31. grudnia – poniedziałek: 10:oo Olszyny 82a-71 i potem Olszyny 8a; 8
  • 3. stycznia – czwartek: 10:oo Dołki od końca do Pszowskiej
  • 4. stycznia – piątek: 10:oo Gagarina 1-11; 12:oo Gagarina 2-28

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 59

Wczoraj 125

Tydzień 59

Miesiąc 2519

Ogółem 295273

Currently are 20 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions