OGŁOSZENIA PARAFIALNE

13.01.2019r.

1. Dzisiejsza Niedziela to Święto Chrztu Pańskiego. Wiemy, że chrzest Jezusa był zupełnie inny niż nasz, Jednak dzisiejsze święto jest okazją, byśmy powrócili do tajemnicy naszego chrztu, gdy również do nas Bóg powiedział: Jesteś moim synem umiłowanym, jesteś moją córką umiłowaną. Czy rozwijamy tę przyjaźń z Bogiem?

2. Kolekta jest przeznaczona na archidiecezję. Bóg zapłąć za ofiary!

3. Gość Niedzielny nawiązuje do treści związanych z chrztem świętym.

4. Jutro rozpoczyna się w życiu Kościoła Okres Zwykły.

5. W piątek przypada III piątek miesiąca z modlitwą o Miłosiedzie Boże. Tego dnia rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

6. W sobotę o 9:3o jest spotkanie Dzieci Maryi.

7. W sobotę po mszy wieczornej młodzież Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży organizuje w naszej parafii wspólne kolędowanie na które jesteśmy zaproszeni.

8. W przyszłą niedzielę w czasie sumy, chcemy pożegnać w naszej Wspólnocie Parafialnej Księdza Mariusza Pacwę, który po 15. latach kończy służbę kapłańską w Kokoszycach. Nowym dyrektorem Gospodarstwa Rolnego Archidiecezji Katowickiej oraz Domu Rekolekcyjnego jest od 1. stycznia Ksiądz Mateusz Tomanek.

9. Jak ma się sprawa z awarią gazową, którą przeżyliśmy?

  • trzeba dziękować Bogu, że nie było większego nieszczęścia w postaci ludzkiego cierpienia i skutków materialnych. Podziękujemy za to w czasie środowej mszy.
  • do awarii przyczyniły się warunki atmosferyczne – silny wiatr nawiewający śnieg
  • z dachu do komina.
  • ponadto ekspertyza wykazała jednoznacznie konieczność wymiany pieca.
  • w tym tygodniu rozpoczną się prace montażu nowego pieca z osprzętem
  • proszę o modlitwę o pomyślną realizację tych planów.
  • w przyszłą niedzielę 20. stycznia w związku z powyższym będzie zebrana specjalna kolekta. Polecam ją Waszej ofiarności. Na ten czas skorzystaliśmy z ofiar na kaplicę.

10. W sobotę 26. stycznia w godzinach od 19:oo-5:oo organizowane jest w Jastrzębiu Zdroju spotkanie młodzieży: Panama na Śląsku. Zapraszam do uczestnictwa w tym wydarzeniu szczególnie młodzież już bierzmowaną. Spotkanie organizacyjne będzie w naszym domu parafialnym we wtorek o 17:4o. Chętni, którzy nie mogą wtedy być proszeni są o telefon do proboszcza, do środy – 324562174.

11. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę pociągiem do Lourdes. Szczegóły: http://www.pltravel.pl/pielgrzymki-cat/art-lourdes-pielgrzymka,21 lub bezpośrednia informacja w gablotce i u proboszcza. Trwają zapisy.

12. Pozostałe trasy kolędowe:

13. stycznia – niedziela:

13:oo Młodzieżowa 100-64; po mszy ok. 17:oo Młodzieżowa 116-122

14. stycznia – poniedziałek:

10:oo Gagarina 11-1 i potem 2-28

13. Kolędę dodatkową ustalamy telefonicznie najlepiej od wtorku.