20.01.2019r.

1. II Niedziela Zwykła. Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie – czytamy w Ewangelii. Kto posłucha tego wezwania Maryi - doświadczy cudów w swoim życiu.

2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

3. Dzisiaj przypada też Swiatowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy z powodu wojen i innych nieszczęść opuszczają swoją ojczyznę.

4. Kolekta tej niedzieli jest kolektą specjalną na spłatę nowego pieca gazowego do naszego kościoła. Bóg zapłać wszystkim składającym swoją dodatkową ofiarę!

5. W czasie sumy dziękujemy Księdzu Mariuszowi Pacwie za jego 15. letnią służbę w Kokoszycach, a także prosimy o dalsze błogosławieństwo na kapłańskiej drodze.

6. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Babciach i Dziadkach w przededniu Dnia Babci i Dziadka. Zaplanujmy odwiedziny, a jeśli są daleko - rozmowę telefoniczną. Bywa i tak, że trzeba pójść na cmentarz i za Nich się pomodlić.

7. Gość Niedzielny dołącza obrazek z modlitwą Dziadków za wnuki. W Małym Gościu Niedzielnym odwrotnie – modlitwa wnuka za Babcię i Dziadka. GN porusza temat, jakimi zasadami winno się kierować, by wesprzeć nastolatka w trudnym procesie dojrzewania. Znajdziemy też artykuł o nowych proponowanych regulacjach prawnych dotyczących relacji: Państwo – Kościół.

8. W tym tygodniu oprócz środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, odprawimy w piątek Nabożeństwo do Św. Ojca Pio i Św. Jana Pawła II.

9. Informuję parafian, iż od 10. lutego będzie odbywał w naszej parafii swój staż duszpasterski przed święceniami kapłańskimi jeden z diakonów naszej archidiecezji.

10. Zakończyliśmy w naszej parafii odwiedziny kolędowe. Dziękuję wszystkim, którzy otwarli swoje drzwi, za wspólną modlitwę, spotkanie i każde dobre słowo. Ofiary poważnie zasiliły fundusz przygotowujący się do remontu kaplicy 1722 i który posłużył do natychmiastowego zakupu nowego pieca gazowego.

11. Od czwartku do niedzieli z powodów medycznych będę wyłączony z pełnej dyspozycyjności w służbie parafii. Zastępował mnie będzie inny kapłan.

12. W przyszłą niedzielę po mszy wieczornej około 17:oo, zapraszam wszystkich parafian i gości na koncert kolęd i pastorałek. Wykonawcy: Schola Liturgiczna Anima Symphonizans z Katowic – Panewnik. Dyryguje pan organista Łukasz Kurpas.

13. W nocy z 26. na 27. stycznia w Jastrzębiu Zdroju młodzi naszej diecezji będą przeżywać Światowe Dni Młodzieży pod hasłem: Panama na Śląsku. Niestety nikt z młodzieży naszej parafii nie wyraził woli uczestniczenia w tym wydarzeniu.

14. W gablotce znajdziemy plakat na temat rekrutacji do Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek w Rybniku. Szczegóły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

15. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę pociągiem do Lourdes. Szczegóły: http://www.pltravel.pl/pielgrzymki-cat/art-lourdes-pielgrzymka,21 lub bezpośrednia informacja w gablotce i u proboszcza. Trwają zapisy.

16. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich zaprasza członkinie na zebranie sprawozdawcze połączone z biesiadą karnawałową, które odbędzie się 30. stycznia o dodz. 17:oo w świetlicy OSP Kokoszyce. Prosi się o potwierdzenie przybycia.