27.01.2019r.

1. III Niedziela Zwykła. Świętując niedzielę spotkajmy się na koncercie o godz. 16:5o. To są już ostatnie dni śpiewania pięknych kolęd. Zapraszam serdecznie Parafian i Gości na KONCERT KOLĘD i PASTORAŁEK w wykonaniu Scholi Liturgicznej ANIMA SYMPHONIZANS z Katowic - Panewnik pod dyrekcją naszego pana organisty Łukasza Kurpasa. Koncert jest przewidziany na 45 minut.

2. Kolekta tej i przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W tym miejscu dziękuję wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na apel o dodatkowe wsparcie inwestycji zakupu naszego nowego gazowego kotła kondensacyjnego marki Vaillant ecoTEC plus. Wasza hojnośc zrodziła kolektę jakiej jeszcze nie było. Wyniosła ona przeszło 8300 złotych, co się z grubsza pokrywa z ceną samego pieca. Z kasy parafialnej zakupiliśmy również osprzęt pieca tej samej firmy, tj. regulator systemu multiMATIC z potrzebnymi czujnikami. Hydraulika kotłowni została zmodernizowana. Jeszcze raz dziękuję ofiarodawcom za każde życzliwe wsparcie tego przedsięwzięcia Bóg zapłać!

3. Gość Niedzielny podejmuje temat Światowych Dni Młodzieży w Panamie i dołącza film na DVD, pt. Bóg nie umarł 2. Dzieciom możemy zakupić Mały Gość Niedzielny.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Zwyczajem parafii odprawimy rano Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przed mszą wieczorną będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zawsze w I piątek miesiąca jest spowiedź pół godziny przed każdą mszą i kolekta na parafialne cele miłosierdzia.

5. Dzieci zapraszam na mszę szkolną i spowiedź w I piątek miesiąca. Msza szkolna jest zawsze zaznaczona w porządku nabożeństw.

6. Obchód chorych w lutym będzie w poniedziałek 11. lutego. Tego dnia przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego.

7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę pociągiem do Lourdes. Szczegóły: http://www.pltravel.pl/pielgrzymki-cat/art-lourdes-pielgrzymka,21 lub u proboszcza.

8. Dnia 2. lutego (w najbliższą sobotę) przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Matki Bożej Gromnicznej oraz Dzień Życia Konsekrowanego. Na mszach poświęcimy gromnice, które proszę przynieść. Kolekta w tym dniu na mszy porannej będzie przeznaczona na trwanie zakonów kontemplacyjnych.

9. Błogosławieństwo Św. Błażeja biskupa i męczennika, będziemy mogli przyjąć już w sobotę rano i w niedzielę na wszystkich mszach przedpołudniowych oraz o 15:5o.

10. Wkrótce nasze dzieci szkolne będą miały ferie zimowe. Wzorem lat ubiegłych parafia nasza zorganizuje akcję WESOŁA ZIMKA. Jest ona przedpołudniowym spotkaniem dzieci w domu parafialnym dla wspólnej zabawy, śpiewania i modlitwy. Będzie też poczęstunek. Dzieci zostaną zapraszone na wtorek, środę i czwartek drugiego tygodnia ferii. Szczegóły zostaną podane w ogłoszeniach niedz. 17. lutego.

11. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich zaprasza swoje członkinie na zebranie sprawozdawcze połączone z biesiadą karnawałową w dniu 30. stycznia o godz. 17:oo w świetlicy OSP. Prosi się o potwierdzenie swojego przybycia.