Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/tksoftpl/domains/kokoszyce.net/public_html/parafia/templates/parafia3/functions.php on line 205

03.02.2019r.

1. IV Niedziela Zwykła. Żyjemy w świecie, który jest owładnięty manią doraźnej skuteczności, i taką mentalność możemy wnosić do Kościoła. Często wycofujemy się z dania świadectwa wierze, motywując to tym, że to i tak nic by nie dało. Tymczasem chrześcijańskie świadectwo ma uobecniać Chrystusa, niezależnie od tego, czy zostanie On natychmiast przyjęty, czy nie. Jezus był świadom tego, że żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie. Zrobił jednak to, co miał zrobić, dając na wieki przykład swoim wiernym. Owoce takiego świadectwa wiary będą później.

2. Błogosławieństwo Św. Błażeja, biskupa i męczennika możemy przyjąć dzisiaj po mszach o 8:oo i 10:3o oraz przed mszą popołudniową.

3. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać! Kolekta 10. lutego będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji – na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych.

4. Gość Niedzielny i inne czasopisma są w tyle kościoła. Cena Gościa – 5 złotych.

5. Dziękujemy służbie kościelnej i osobom, które poświęciły swój czas i chętnie pomagały w rozbiórce bożonarodzeniowego wystroju naszej świątyni.

6. We wtorek pobłogosławimy chleb w dniu Św. Agaty.

7. A teraz coś nowego - ogłoszenie wspólnoty RYCERZE KOLUMBA: Dzięki uprzejmości Księdza proboszcza mam zaszczyt zaprosić mężczyzn z parafii Niepokalanego Serca Maryi w Kokoszycach na spotkanie z męską wspólnotą kościoła katolickiego - z Rycerzami Kolumba - we wtorek 12.02.2019, po mszy wieczornej, ok. godz. 17:4o. Pragnę waszej wspólnocie parafialnej przybliżyć historię, cele, programy i zasady  Rycerzy Kolumba. Panowie proszę o przyjęcie zaproszenia i przybycie na niezobowiązujące spotkanie. Jesteśmy organizacją kościelną, ogólnoświatową, działającą w kilkunastu państwach. W Polsce istniejemy od roku 2006.  Rycerzy Kolumba zaprosił do Polskiego Kościoła Św. Jan Paweł II. Dotychczas działamy w 250 parafiach i jest nas 5500 mężczyzn. Szczęść Boże! Delegat Regionu – Tadeusz Tyc.

8. W czwartek na mszę szkolną zapraszam nie tylko dzieci, ale i młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klasy VII i VIII. Po mszy będzie spotkanie.

9. Obchód chorych będzie za tydzień - w poniedziałek 11. lutego. Tego dnia przypada Dzień Chorego - we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.

10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę pociągiem do Lourdes. > zobacz szczegóły: http://www.pltravel.pl/pielgrzymki-cat/art-lourdes-pielgrzymka,21 lub zapytaj księdza proboszcza. Termin: 5-13. maja.

11. Dziękuję wszystkim wiernym, którzy w ostatnią niedzielę przyszli na koncert kolęd.

12. Przypominam, że w dn. 19-21. lutego, będzie w parafii WESOŁA ZIMKA.

13. Na stronach parafii i w gablotce przy chodniku znajdziemy plakaty z informacją: