OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10.02.2019r.

1. V Niedziela Zwykła podaje nam wezwanie – Wypłyń na głębię! To jest wciąż aktualne zaproszenie Jezusa. Jeżeli chcemy w naszym życiu wydać owoce, musimy przekraczać siebie, swoje przyzwyczajenia, schematy i podejmować wyzwania. Inaczej wcześniej czy później urządzimy się w przeciętności lub miernocie. „Wypływać na głębię” to znaczy: nie zatrzymywać się w wierze, miłości i służbie Dziecka Bożego przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie.

2. Dzisiaj ksiądz diakon Dorian Figołuszka rozpoczyna w naszej parafii swoj staż duszpasterski przed przyjęciem święceń kapłańskich. Witamy Cię Drogi Diakonie i prosimy byś służąc, razem z nami budował Wspólnotę Parafianą.

3. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na naszą archidiecezję - na utrzymanie, remonty i działalność domów rekolekcyjnych. Nasz archidiecezja prowadzi takie domy w następujących miejscowościach: Kokoszyce (dwa domy), Brenna, Katowice Panewniki oraz Wisła (dwa domy), Koniaków, Katowice Brynów. Wysokie obłożenie turnusów rekolekcyjnych potwierdza sens prowadzenia takich domów. W tym roku nasza archidiecezja wspomoże również remont Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie, które istnieje od 1866 roku. W tym domu mieszkali księża z polskich diecezji odbywając studia specjalistyczne na rzymskich uczelniach.

Mieszkał tam również Św. Jan Paweł II i stamtąd udał się na konklawe w 1978 roku. Obecnie Kolegium Polskie – po latach eksploatacji i niedawnym trzęsieniu ziemi wymaga generalnego remontu i modernizacji, aby dalej służyć Kościołowi w Polsce: studentom, pielgrzymom, a także zachowaniu pamięci o świętym Janie Pawle II. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na te cele!

4. Przyszłe kolekty: 17.02 i 24.02 – na parafię; 3.03 – na budowę kościoła w Rybniku (kolekta patronacka); 10.03 – jałmużna postna; 17.03 – Kolekta na potrzeby archidiecezji oraz po mszach zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes; 24 i 31.03 - będzie kolekta parafialna.

5. Gość Niedzielny nawiązuje do jutrzejszego Dnia Chorych i przedstawia m.in: orędzie Matki Bożej z Akity i nadprzyrodzone wydarzenia, które towarzyszyły objawieniom. Ponadto są artykuły: o misji konsula w sprawie polskich rodzin w zagranicznych realiach oraz o zwołaniu Soboru Watykańskiego II sześćdziesiąt lat później. Cena Gościa Niedzielnego to 5 złotych. Informuję, że w ostatnim czasie wzrosło w naszej parafii czytelnictwo tego pisma. Zachęcam, aby za dowolny grosz zabrać do lektury domowej przygotowane czasopisma: Miłujcie się!; Arka; l'Osservatore Romano w języku polskim; droga – to czaspismo przygotowane jest dla Twojego dziecka, które przygotowuje się do bierzmowania. Mimo braku bariery finansowej, parafia nasza jest zainteresowana jedynie kilkoma sztukami takich pism w skali miesiąca. Nie kupione numery Małego Gościa Niedzielnego otrzymują w końcu dzieci na mszy szkolnej.

6. W poniedziałek we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes przypada DZIEŃ CHORYCH. Tego dnia odwiedzimy chorych parafian w ich domach, a w czasie rekolekcji wielkopostnych zaprosimy chorych do kościoła na specjalne spotkanie. Jutro więc od 8:4o ma miejsce obchód chorych. Ksiądz proboszcz odwiedzi przede wszystkim te osoby, które w czasie wizyty duszpasterskiej zawsze przystępują do spowiedzi świętej oraz osoby zgłoszone do spowiedzi. Ksiądz diakon odwiedzi pozostałych wiernych według ulic: Dąbrowskiej, Smolna, Gagarina, Pałacowa, Olszyny, Oraczy, Zdrojowa, Młodzieżowa, Matki Teresy, Pszowska, Sportowa, Strażacka i Wesoła.

7. Są jeszcze wolne miejsca na archidiecezjalną pielgrzymkę pociągiem do Lourdes. > http://www.pltravel.pl/pielgrzymki-cat/art-lourdes-pielgrzymka,21 lub zapytaj księdza proboszcza. Termin: 5-13. maja.

8. We wtorek 12. lutego przypada w naszej parafii WIECZNA ADORACJA. Będziemy czuwać na modlitwie przed NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM Zapraszam Was na adorację w godzinach od 8:oo do 18.3o i proszę, aby przypomnieć bliskim o tej naszej adoracji, która w takiej formie ma miejsce tylko raz na roku. Ponadto proszę, aby w czasie adoracji Pan Jezus nigdy nie został w kościele sam. Jeśli wychodząc spostrzeżemy, że w kościele nie ma nikogo, proszę natychmiast zgłosić to na probostwie. Ministranci są zobowiązani do wpisania się dzisiaj do grafiku adoracji i będą adorować w szatach liturgicznych. Ustalmy, że przez pierwsze 30. minut liczonych od pełnej godziny będzie miała miejsce tylko adoracja w ciszy, aby mieć możliwość zatopienia się w modlitwie, (np. od 8:oo do 8:3o). Potem możemy wspólnie modlić się i śpiewać na głos. Wyjątek stanowić będą jedynie modlitwy: Anioł Pański o 12:oo i Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15:oo. W miarę możliwości proszę o dostosowanie się do harmonogramu adoracji. Mogą to uczynić szczególnie te osoby, które nie wychodzą do pracy. Podzielimy się czasem czuwania tak:

 • 8:oo – proboszcz i diakon oraz mieszkańcy Pałacowej >
 • 9:oo – ul. Oraczy i Zdrojowa >
 • 10:oo - Pszowska i Matki Teresy >
 • 11:oo – Młodzieżowa i Księdza Szwedy >
 • 12:oo – Marii Dąbrowskiej >
 • 13:oo – Wesoła, Norwida i Strażacka >
 • 14:oo – Olszyny, Sportowa i Parkowa >
 • 15:oo – Smolna >
 • 16:oo – Gagarina i Dołki >
 • 17:oo dzieci i młodzież bierzmowana i przed bierzmowaniem >
 • 18:oo – Osadnicza i osoby wracające późno z pracy.

9. W piątek o 17:45 jest nauka przed chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych.

10. Jesteśmy zaproszeni na kurs Nowe Życie. Najbliższy jest w Pszowie 8-10.03. Szczegóły i zapisy na stronie: jezusmilosierny.pl > i plakat w gablotce.

11. Duszpasterstwo małżeństw starających się o potomstwo zaprasza na spotkania Droga Nadziei > www.droganadziei.pl

12. Wkrótce nasze dzieci szkolne będą miały ferie zimowe. Wzorem lat ubiegłych parafia nasza zorganizuje akcję WESOŁA ZIMKA. To czas w godzinach przedpołudniowych na wspólną zabawę, gry, śpiewy, modlitwę. Zawsze będzie też poczęstunek. Zapraszamy dzieci w drugim tygodniu ferii we wtorek, środę i czwartek na godzinęod 9:3o. Koniec zajęć o 12:3o.

13. W czasie ferii zimowych od 11.02 do 21.02 również w świetlicy OSP odbywać się będą zajęcia w godzinach 16:oo-20:oo. Jakie zajęcia?: warsztaty malarstwa i rękodzieła; warsztaty plastyczno-techniczne; otwarte turnieje; gry i zabawy; bal przebierańców dla najmłodszych – ten 14. lutego o 16:oo. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych. Warsztaty poprowadzą osoby zajmujące się twórczością artystyczną. Uczestnictwo w nich jest bezpłatne. Koordynatorem tych pięknych inicjatyw jest pani Zofia Widenka – tel.796421425.

14. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich zaprasza członkinie na spotkanie z okazji Dnia Kobiet. To, będzie 4. marca w świetlicy OSP o godz. 17:oo. Prosi się o potwierdzenie do 17. lutego swego przybycia u przewodniczącej koła.

15. Harmonogram rekolekcji weekendowych dla kandydatów do bierzmowania:

 • Brenna Leśnica:8-10 marca 2019; 15-17 marca; 29-31 marca.
 • Wisła: 5-7.04. Sposób zapisu na rekolekcje jest znany młodzieży.

16. W najbliższych tygodniach planujemy: 11.02 – Dzień Chorych; 12.02 – Wieczna Adoracja; 19-21.02 – Wesoła Zimka; 24.02 – urodziny proboszcza, Msza św. o 16:oo, a ze względu na przebytą chorobę nie będzie spotkań przy stole z okazji urodzin; 6.03 – Środa Popielcowa; 16.03 – droga krzyżowa z Bazyliki Pszowskiej (początek o 15:oo) do Kalwarii Pszowskiej – to termin wyznaczony dla Kokoszyc i Zawady; 10.03 – pierwsze Gorzkie Żale – w tym roku kazania pasyjne wygłosi ks. diakon Dorian; 24-27.03 – rekolekcje wielkopostne połączone z dniem chorych – wygłosi je ks. Marek Dziewiecki z Radomia, teolog i psycholog, autor kilkunastu książek i kilkudziesięciu publikacji z dziedziny psychologii wychowawczej, przygotowania do życia w rodzinie, profilaktyki i terapii uzależnień. Z tego względu będą też spotkania tylko dla młodzieży (proszę zarezerwować czas w kalendarzu); 8-10.04 – rekolekcje szkolne; 18-21.04 – Triduum Paschalne; 29.04 – pożegnanie księdza diakona; 3.05 – Msza św. za Ojczyznę i spotkanie z księdzem profesorem Jerzym Szymikiem; 4.05 – Msza św. w int. strażaków; 11.05 – święcenia kapłańskie diakona Doriana w katedrze o 10:oo.

17. W odpowiedzi na sugestie i prośby deklarowane w czasie kolędy, na początku marca ogłoszone będzie spotkanie dla wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w parafialnej pielgrzymce do sanktuariów w Europie lub Ziemi Świętej. Chodzi o zorientowanie się, jaka jest skala rzeczywistego zainteresowania się tym tematem. Jestem zapraszany na różne pielgrzymki, jednak jest oczywistym, że pierwszeństwo daję własnej parafii.

18. Poradnia Życia Rodzinnego przy Parafii Św. Jerzego w Rydułtowach jest czynna  w każdy czwartek tylko po wcześniejszym umówieniu się drogą telefoniczną - nr tel. 731556193. Dyżur przy telefonie ma miejsce od poniedziałku do środy w g. 17:00 – 19:00.

19. Dziękuje wszystkim za wsparcie w chorobie i modlitwę. Z pomocą Bożą i świetnych lekarzy wracam do zdrowia.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 64

Wczoraj 190

Tydzień 64

Miesiąc 2232

Ogółem 309154

Currently are 10 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions