OGŁOSZENIA PARAFIALNE
03.03.2019r.
 
1. VIII Niedziela Zwykła. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Módlmy się w tych intencjach, a w szczególności za uzależnionych oraz cierpiących z powodu pijaństwa w rodzinie. Już teraz zachęcajmy się wzajemnie do abstynencji od napojów alkoholowych w czasie Wielkiego Postu, co będzie formą świadectwa i aktem pokutnym. W poniedziałek rano odprawimy Mszę św. o ducha trzeźwości w Narodzie. Za tydzień w niedzielę będziemy przepraszać za grzechy, będące owocem nierozumnego nadużywania alkoholu i dawania antyświadectwa dzieciom.
 
2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej księdza proboszcza Dariusza Kreihsa, który wygłosi do nas Słowo Boże i poprosi o wsparcie budowy nowego kościoła Matki Bożej Różańcowej w Rybniku Niedobczycach. Już teraz kieruje do nas podziękowanie za ofiary na prowadzenie budowy wymarzonej świątyni. Kolekta w przyszłą niedzielę jest jałmużną postną.
 
3. Gość Niedzielny zamieszcza artykuł Kto kocha Kościół oraz podejmuje tematy:
o łasce uświęcającej; o licznych objawieniach maryjnych; o żydowskich osądach całego Narodu Polskiego w kontekście niemieckiego szaleństwa niszczenia Żydów.
 
4. Za drobną ofiarę można zabrać czasopisma religijne: droga, Miłujcie się, Głos Ojca Pio, Arka i inne.
 
5. W środę rozpoczynamy nowy okres liturgiczny - Wielki Post. Będzie on trwał do Mszy Wieczerzy Pańskiej Wielkiego Czwartku. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych tego czasu: Droga krzyżowa, Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym księdza diakona. Wszystkie one będą zawsze dokładnie zaznaczone w porządku nabożeństw. Dzieci będą mieć swoją drogę krzyżową prawie w każdą sobotę. Z kolei w sobotę 16. marca wraz z parafią Zawada, jesteśmy zaproszeni na drogę krzyżową z Bazyliki na Kalwarię Pszowską. Początek o 15:oo – bądźmy tam ze swoimi dziećmi. Rekolekcje wielkopostne odprawimy począwszy od III Niedzieli Wielkiego Postu. Proszę o zarezerwowanie czasu dla ich dobrego przeżycia.
 
6. W Środę Popielcową przyjdźmy na jedną z trzech mszy. Posypiemy głowy popiołem na znak rozpoczęcia świetego okresu pokuty. Nie zapomnijmy o odbyciu spowiedzi świetej. Wielki Post przeżywajmy w łasce uświęcającej, która nie ma być jedynie wielkanocnym luksusem i zerwijmy z mentalnością przyjęcia Komunii św. jedynie w święta. Kolekta w tym dniu będzie wsparciem na wyjazdy rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży. Młodzież i dorosłych później wracających z pracy zapraszam na mszę o 18:oo.
 
7. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. W piątek modlić się będziemy za ofiary wykorzystania seksualnego przez ludzi duchownych i świeckich na całym świecie oraz za wszelkie zgorszenia wobec dzieci i młodzieży.
 
8. Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu odwiedzimy chorych parafian od 9:oo:
  • Środa popielcowa: Dąbrowskiej, Smolna, Gagarina, Pałacowa, Olszyny, Oraczy, Wesoła
  • Czwartek: Zdrojowa, Młodzieżowa, Pszowska, Matki Teresy, Strażacka i Sportowa.
 
9. W sobotę o 9:3o jest spotkanie Dzieci Maryi.
 
 

Nabożeństwa Majowe

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 105

Wczoraj 59

Tydzień 494

Miesiąc 2503

Ogółem 292348

Currently are 65 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions