10.03.2019r.

1. I Niedziela Wielkiego Postu. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy ten święty okres w życiu kościoła i Parafii. Zachęcajmy się wzajemnie do uczestnictwa w Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach. II Niedziela Wielkiego Postu będzie w naszej archidiecezji niedzielą modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego księdza Jana Machy. Na tę niedzielę przewidziany jest list pasterski Arcybiskupa. Po II Niedz. WP włączymy się jako parafia w Wieczną Adorację Najświętszego Sakramentu, która przygotuje nas do owocnego przeżycia rekolekcji parafialnych. Te rozpoczną się w III Niedzielę Wielkiego Postu.

2. Dzisiaj kończy się Tydzień Trzeźwości. Osoby, które postanowiły w Wielkim Poście żyć w pełnej trzeźwości, proszone są o wpisanie tego faktu do parafialnej księgi trzeźwości.

3. Również dzisiaj po sumie, mężczyźni proszeni są o wysłuchanie kilku słów na tamat Wspólnoty Rycerze Kolumba.

4. Kolekta tej niedzieli jest jałmużną postną. Jest to ofiara połączona z modlitwą jako jedna z pokutnych form zadośćuczynienia za własne grzechy. Ten rodzaj ofiary musi być wydany na cele miłosierdzia.

5. Zachęcam do zakupu Gościa Niedzielnego i darmowej lektury innych pism.

6. Trwają prace przy remoncie kaplicy 1722. Nie należą one do łatwych. Stan techniczny murów jest gorszy niż przewidywano. Kluczowe są decyzje konserwatora zabytków.

7. Nauka przed chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych będzie w najbliższy piątek po Drodze krzyżowej w kościele.

8. Zbiórka ministrantów będzie w sobotę o 9:3o.

9. W sobotę zapraszam z dziećmi na Drogę krzyżową z Bazyliki Pszowskiej na Kalwarię Pszowską. Początek o 15:oo. Będziemy się modlić wespół z parafią Zawada. Ze względu na tę Drogę krzyżową nie będzie osobnej Drogi krzyżowej w sobotę rano dla dzieci w parafii.

10. Kolekta następnej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Po mszach św. będzie zorganizowana zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Proszę Legion Maryi i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży o przeprowadzenie w naszej parafii tej zbiórki.

11. Czym jest Dzieło Pomocy Ad Gentes?:

• organizuje pomoc od 2004. misjonarzom w ich posłudze ewangelizacyjnej, charytatywnej, medycznej i edukacyjnej
  • pomoc tej fundacji dotyka 99. krajów misyjnych
  • przeprowadza zbiórkę środków materialnych dla misji – w 2018 roku była to suma 1857540 złotych. Ze zbiórki SMS zrealizowano 5 misyjnych projektów
  • w II Niedzielę Wielkiego Postu od 2005 roku jest przeżywany Dzień Modlitwy, Postu
  • i Solidarności z Misjonarzami
  • w tym roku Niedzielę Ad Gentes przeżywamy pod hasłem Misjonarze mocą Ducha