OGŁOSZENIA PARAFIALNE

17.03.2019r.

1. II Niedziela Wielkiego Postu jest w naszej archidiecezji dniem wspólnej modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego Księdza Jana Machy. Na tę okazję Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc napisał do nas list pasterski. Zabierzmy do domu obrazek z modlitwą o łaski przez wstawiennictwo Księdza Machy, wikariusza w Rudzie Śląskiej, straconego przez Niemców w czasie okupacji.

2. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji. Po mszach św. w całej Polsce można wesprzeć Fundusz Misyjny Ad Gentes.

3. Gość Niedzielny zamieszcza artykuł o nowoczesnych formach jałmużny i jałmużnikach. W cyklu Drogi Krzyża jest podjęty temat o znoszeniu fałszywych oskarżeń i niesprawiedliwych osądach. Znajdziemy też artykuł o górnictwie, następnie o mężczyznach w przededniu uroczystości Św. Józefa.

4. Mały Gość Niedzielny – numer kwietniowy - kieruje do dzieci dobrą zachętę Wyłącz smartwona. Przybliża również wiedzę na temat wizerunków Jezusa z Całunu Turyńskiego i Chusty z Manoppello. W Małym Gościu znajdziemy też wiele wiadomości o pustyniach. W obecnym numerze są też naklejki do kalendarza wielkopostnego, obrazujące dobre uczynki i akty pobożnościowe.

5. Od wtorku do czwartku zapraszam Was na czterdziestogodzinne nabożeństwo, które przygotuje nas do przeżycia rekolekcji parafialnych. Niech nie zabraknie nikogo, kto by w dobie wielkopostnego czasu nie przyszedł adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Proszę, aby Pan Jezus wystawiony na ołtarzu nigdy nie pozostał sam w kościele. Proszę też, aby w miarę możliwości kierować się poniższym planem:

6. We wtorek będzie adoracja od 8:oo do 12:oo oraz od 15:oo do 18:oo >

8:oo – Smolna; 9:oo – Dołki; 10:oo - Matki Teresy i Olszyny; 11:oo – Zdrojowa i Gagarina; 15:oo – Legion Maryi; 16:oo – Norwida i Strażacka; 17:3o – starsi ministranci.

7. W środę adoracja od 8:oo do 12:oo oraz od 16:oo do 19:oo >

8:oo – ksiądz proboszcz; 9:oo – ksiądz diakon; 10:oo – Wesoła i Ks Szwedy; 11:oo – ulice: Sportowa i Parkowa; 16:oo - Róże Różańcowe; 17:oo – Oraczy; 18:oo – KSM i osoby późno wracające z pracy.

8. Adoracja w czwartek 8:oo do 12:oo i od 16:oo do 19:oo >

8:oo – Pałacowa; 9:oo – Młodzieżowa; 10:oo – Marii Dąbrowskiej; 11:oo – Osadnicza; 16:oo - Pszowska od pomnika Powstańców Śląskich do kościoła; 16:3o – dzieci przed mszą szkolną i młodsi ministranci; 17:3o - młodziez bierzmowana w ostatnich latach i kandydaci do bierzmowania; 18:oo – Pszowska od kościoła do Pszowa; 18:3o – Rada Parafialna i Rada Ekonomiczna.

9. Najbliższe spotkanie Dzieci Maryi będzie w sobotę o 9:3o

10. Rada Dzielnicy Kokoszyce zaprasza zainteresowanych budową i podłączeniem do sieci gazowniczej, na spotkanie w środę 20.03.2019 o godzinie 17.oo w świetlicy remizy OSP Kokoszyce przy ul. Oraczy 6. Na spotkaniu obecny będzie przedstawiciel spółki gazowniczej z Zabrza.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 26

Wczoraj 164

Tydzień 26

Miesiąc 26

Ogółem 335058

Currently are 24 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions