07.04.2019r.

1. V Niedziela Wielkiego Postu jest w naszej parafii Niedzielą Budzenia Powołań. Witamy wśród nas alumnów Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Ksiądz diakon Dorian głosi dziś kazanie poświęcone tej tematyce. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszego Seminarium.

2. Ksiądz Arcybiskup w swoim komunikacie zaprasza młodzież do katedry w Niedzielę Palmową na godzinę 14:oo. Osoby chętne do takiego wyjazdu zgłaszają się do księdza diakona dzisiaj po mszach.

3. Zapraszam na Gorzkie żale i kazanie pasyjne o 15:15.

4. Gość Niedzielny dołącza film Ignacy Loyola. Cena ta sama - 5 złotych.

5. Jutro rozpoczynają się rekolekcje szkolne i będą trwać do środy. Uczniowie naszej szkoły podstawowej uczestniczący w rekolekcjach mają w kościele spotkania: o 9:3o – dzieci młodsze i o 11:oo – dzieci starsze. Jedynie w środę będzie wspólnie przeżyta Msza szkolna. Rekolekcje te poprowadzi ks. Tomasz Antczak z naszym diakonem Dorianem. Módlmy się w intencji dzieci.

6. W niedzielę Palmową poświęcimy palmy na wszystkich mszach. Przed sumą niech zgromadzą się przed kościołem dzieci z palmami. Wejdziemy w procesji. Młodzież obiecała, że własnoręcznie przygotuje kilkadziesiąt palm na poranne msze niedzielne. Można za nie złożyć datek na wakacje dla młodzieży. Kolekta w Niedzielę Palmową będzie parafialna i tak do Niedzieli Miłosierdzia – wtedy jest kolekta na Caritas. Przy okazji dziękuję wszystkim, którzy zakupili paschaliki wielkanocne. Przynieście je proszę na Liturgię Światła W. Sobotę.

7. Następny porządek nabożeństw i ogłoszenia będą rozpisane na dwa tygodnie.

8. Obchód chorych przed Wielkanocą będzie po Niedzieli Palmowej.

9. Po świętach chętnie odwiedzę rodziny, które wskutek mojej choroby nie miały kolędy dodatkowej, a które równie chętnie chcą odświeżyć zaproszenie.

10. W ostatnich tygodniach narasta liczba osób, które nie spełniając podstawowych wymagań Kościoła, chcą zostać ojcem lub matką chrzestną. Przypomnę pokrótce, że godność ta jest zarezerwowana wiernym bierzmowanym, którzy aktualnie są ludźmi wierzącymi i praktykującymi. Kandydaci nie mogą mieć przeszkód do przyjęcia sakramentów: Spowiedzi i Komunii św. Zaświadczenie potwierdzające powyższe wystawia proboszcz parafii w której się obecnie mieszka, a nie parafii pochodzenia lub starego zameldowania. W sytuacjach wątpliwych proboszcz ma obowiązek poprosić o stosowne udokumentowanie, np. faktu chrztu, bierzmowania, czy małżeństwa. Powyższe wiadomości nie mają znamion nowości i są jedynie przypomnieniem.

11. Dziękuję rodzicom, którzy zapisali dzieci na letnie rekolekcje formacyjne.

12. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do sanktuarium i miejsc atrakcyjnych turystycznie na Bawarii i w Austrii. Trwają zapisy do końca kwietnia. Osoby zapisane będą sukcesywnie proszone o dane osobowe potrzebne do podróży.

13. Dzień skupienia dla samorządowców miast, powiatów i gmin odbędzie się m.in. w Kokoszycach, w sobotę 13.04 o 10:oo (chętni dzwonią do Domu Rekolekcyjnego, aby zapisać się na obiad. )