OGŁOSZENIA PARAFIALNE

28.04.2019r.

1. II Niedziela Wielkanocna. Biała Niedziela.

  • Oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu
  • Łączymy się z pielgrzymami do Sanktuarium Miłosierdzia w Krakowie
  • Po każdej mszy można w naszym kościele uczcić relikwie Św. Faustyny Kowalskiej i Błogosławionego Michała Sopoćko
  • O 15:oo odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W następnej kolejności jest koncert wielkanocny z radosną nutą, pt. Jan Sebastian Bach i nie tylko. Na organach zagra - Paweł Aksman, zaśpiewa – pani Joanna Spandel.
  • Ksiądz diakon Dorian Figołuszko kończy dziś swój staż duszpasterski w Kokoszycach. Diakon Dorian 11. maja o 10:oo przyjmie w katedrze święcenia kapłańskie, a w niedzielę 23. czerwca przybędzie do nas już jako neoprezbiter z błogosławieństwem prymicyjnym. Będzie to czas podziękowań i pożegnania.
  • Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na Caritas. Bóg zapłać za złożone ofiary i zakup paschalików 2019. Dziękuję też indywidualnym darczyńcom!
  • Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia mobilizujący do czynów z serca.
  • Dziś ma miejsce liczenie wiernych uczestniczących w mszach niedzielnych
  • Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny z płytą Arki Noego są do nabycia

2. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia obfituje w ważne dni, zobacz → porządek nabożeństw. Bedziemy też przeżywać dni eucharystyczne.

3. W piątek 3. maja jest Uroczystość NMP Królowej Polski i państwowe Święto Konstytucji 3. Maja. Msze św. będą odprawione w porządku niedzielnym.
O 16:oo będzie Msza św. w intencji Ojczyzny, którą odprawi i kazanie wygłosi Ksiądz Jerzy Szymik. Zapraszam wiernych na tę modlitwę.

4. Po mszy wieczornej w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski o 17:oo odbędzie się spotkanie z księdzem profesorem Jerzym Szymikiem.

Ksiądz profesor jest nie tylko teologiem, ale również poetą. Zapraszam serdecznie na to spotkanie - zatytułowane: Zachwyt i inne skutki wiary. Jest to zarazem tytuł najnowszej książki Naszego Gościa. Będzie przedłożenie i rozmowa wokół tematu: Jak żyć wiarą w Kokoszycach, Polsce, Europie – Anno Domini 2019. Spotkanie autorskie odbędzie się w domu parafialnym. Bedzie też możliwość kupienia książek autorstwa Księdza z Jego podpisem.

5. Za tydzień jest Niedziela Biblijna. Na sumie dzieci będą świętować Rocznicę I Komunii Św. Kolekta tej i wszystkich niedziel w maju będzie parafialna.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją pracą i zdolnościami przygotowali nasz kościoł na czas wielkanocny. Dziękuję też Diakonowi i całej Służbie Ołtarza za wzorowo przygotowaną liturgię!

7. Nabożeństwa majowe będą każdorazowo wypisane w porządku nabożeństw. Podobnie msza szkolna jest oznaczona pochylonym napisem: msza szkolna. W tym tygodniu dzieci przyjdą do kościołą z rodzicami w dniu Królowej Polski.

8. We wtorek 30. kwietnia kończą się zapisy na pielgrzymkę do Austrii i Niemiec.

9. Koło Emerytów w dn.16-19.06, org. wycieczkę do Zakopanego. Tel. 795003906.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 107

Wczoraj 136

Tydzień 644

Miesiąc 4147

Ogółem 334820

Currently are 14 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions