OGŁOSZENIA PARAFIALNE

09.06.2019r.

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Cud, który się dokonał w dniu zesłania Ducha Świętego, polegał m.in. na tym, że każdy usłyszał w sercu głos samego Boga. Teraz jest czas, by przemówić do siebie ludzkim językiem i zachowaniem. To też zdaje się być cudem.

2. Dziękuję Wam wszystkim, którzy przybyliście na czuwanie modlitewne w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Dziękujemy młodzieży KSM za przygotowanie modlitw i śpiewów.

3. W tych dniach wspominamy I pielgrzymkę Jana Pawła II do Ojczyzny. Pisze na ten temat dzisiaj do nas Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc. W Gościu Niedzielnym znajdziemy płytę zawierającą przemówienia Jana Pawła II sprzed 40. lat. Cena GN jest bez zmian.

4. Zapraszam na nabożeństwo czerwcowe o 15:3o.

5. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać za złożony dar!

6. Jutro jest Święto NMP Matki Kościoła. Poranną mszę odprawimy w intencji Papieża Franciszka. W środę mamy wspomnienie męczenników, kapłanów naszej diecezji czasów II wojny światowej – Błogosławionych Emila i Józefa. Tego dnia będziemy się modlić w intencji naszej archidiecezji. Natomiast w czwartek jest Święto Chrystusa Najwyższego Pasterza i odprawimy mszę w intencji kapłanów, którzy służyli w Kokoszycach.

7. W piątek o 17:4o będzie nauka przed chrztem dziecka.

8. Spotkanie Dzieci Maryi będzie w sobotę o 9:3o.

9. W przyszłą niedzielę będziemy świętować Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kolekta będzie na potrzeby parafii. Po mszach będzie można złożyć swój podpis pod projektem ustawy, która ma celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO. Zachęcam wszystkich do włączenia się w obronę dzieci przed deprawacją. Do ważnego podpisu potrzebny będzie PESEL. Za tydzień po mszach niedzielnych poświęcimy też samochody.

10. Wkrótce: Krupne święto (19. czerwca) i Boże Ciało (20. czerwca). Ołtarze będą na: Gagarina, Olszyny, obok Pałacyku i przy probostwie.

11. Kandydatów do bierzmowania zapraszam do kancelarii parafialnej. Przychodzimy indywidualnie na uzupełnienie danych osobowych i podsumowanie rocznej formacji, jeśli ktoś w niej uczestniczył. Termin rozmowy: ten czwartek lub piątek lub przyszły wtorek, tj. 18. czerwca. Zawsze w godzinach od 18:oo do 19:oo.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 31

Wczoraj 96

Tydzień 311

Miesiąc 311

Ogółem 335343

Currently are 16 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions