OGŁOSZENIA PARAFIALNE

25.08.2019r.

 

1. XXI Niedziela Zwykła. Doświadczenie cierpienia to niekoniecznie kara za grzechy. Bóg jest mądrym Ojcem i Wychowawcą, który przez doświadczenia i próby prowadzi nas do zbawienia. Przyjmijmy Jego słowo jako słowo nadziei, miłości i życia. Dobry Bóg przypomina nam też, że każda niesprawiedliwość jest nieprawością, której nie należy bagatelizować.

2. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie składane z serca ofiary i te przelane na konto naszej parafii!

3. Gość Niedzielny porusza temat tajemnicy spowiedzi św. w kontekście nacisków prawodawców, aby ją rozluźnić. Ponadto: o łaskach wymodlonych przed Jasnogórską Panią i o samym obrazie Maryi; o sanktuarium maryjnym w Kevelaer, gdzie modli się najwięcej Niemców. Jest też artykuł Dawać nadzieję, który opowiada o pracy duszpasterskiej w Kazachstanie.

4. Jutro w poniedziałek przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Na msze rano lub wieczorem zapraszam czcicieli Matki Bożej Jasnogórskiej.

5. W poniedziałek na mszę wieczorną zapraszam wszystkich ministrantów. Po mszy będą zapisy na piątkowy wyjazd na diecezjalną pielgrzymkę ministrantów do katedry. Proszę rodziców ministrantów o współpracę w organizowaniu wyjazdu i jeśli to możliwe przyjście na to spotkanie po mszy.

6. Nasze przedszkole prosi o ogłoszenie, że zebranie dla rodziców będzie w środę 28. sierpnia o 17:oo w przedszkolu.

7. W tym tygodniu przypada nabożeństwo do Świętych O. Pio i Jana Pawła II

8. W przyszłą niedzielę 1. września w naszej parafii odbędą się dożynki. Okolicznościową mszę dziękczynną odprawimy uroczyście na sumie. Razem podziękujmy Bogu za zbiory, a rolnikom i działkowcom za ich pracę. Kapłani odprawią msze w intencji rolników, działkowców oraz za zmarłych rolników. Ponieważ tegoroczne dożynki przypadają w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej - jeden z kapłanów odprawi mszę św. za ofiary tego czasu.

9. Ofiarowane plony proszę złożyć przy bocznym ołtarzu w piątek do 18:oo.

10. Kolekty następnej niedzieli będzie parafialna, natomiast kolejna (8.09) przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji, na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży i kościół akademicki. (krypta)

11. 1. września ma też miejsce Powiatowy Rajd Rowerowy. Peleton przejedzie ul. Pszowską około 12:2o. Szczegóły: www.powiatwodzislawski.pl

12. Zbliża się początek nowego roku szkolnego. Okazja do spowiedzi dla dzieci będzie w tym tygodniu: w piątek i sobotę o 16:3o oraz w niedzielę o 10:oo. Proszę, aby rodzice zadbali o przygotowanie i zachętę do spowiedzi.

13. Powakacyjne spotkanie Dzieci Maryi będzie w sobotę 7. września o 9:3o.

14. Proszę pielgrzymów zapisanych na wyjazd do Austrii i Niemiec, aby do 5.09 wpłacić na konto parafii 1089 zł. – tytułem: pielgrzymka.

 

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 11

Wczoraj 153

Tydzień 426

Miesiąc 2689

Ogółem 321445

Currently are 9 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions