OGŁOSZENIA PARAFIALNE

01.12.2019r.

 

1. Pierwsza Niedziela Adwentu. Dzisiaj rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny 2020. Patrzymy na adwentowe dni nie jak na splot dat, ale wiemy, że jest to dany nam od Boga czas Łaski i Zbawienia. Adwent ma nas przygotować na Boże Narodzenie, ale również na powtórne przyjście Chrystusa, uczy bowiem postawy chrześcijańskiego czuwania. To czas radości dla nawróconych i czas pokuty dla grzeszników. Przeto wszyscy: żyjmy trzeźwo, pobożnie i sprawiedliwie… Patronami tych świętych dni są przede wszystkim: Święta Maryja Matka Jezusa i Św. Jan Chrzciciel. Dzieci! Przyjdźcie na Roraty o 17:oo - we wtorki, czwartki i piątki (tylko wyjątkowo w piątek 6. grudnia jest w parafii bierzmowanie). Proszę, aby Ojcowie postarali się o lampion dla dziecka. Msza roratnia będzie zawsze zaznaczona w porządku nabożeństw.

2. W naszej archidiecezji czytamy dziś List Pasterski Księdza Arcybiskupa.

3. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii i tak będzie w grudniu z wyjątkiem pasterki i drugiego święta Bożego Narodzenia. Natomiast w przyszłą niedzielę 8. grudnia będzie przed kościołami zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, które składacie. Podziękowania kierujemy też wszystkim, którzy w ostatnią niedzielę złożyli w zakrystii swoje dary dla rodaków na Wschodzie.

4. Gość Niedzielny rozpoczyna cykl adwentowy Pan Jest blisko. Można zamówić na prezent wyroby z drewna oliwkowego. W Małym GN znajdziemy tekturowy lampion.

5. We wtorek (3.12) o 18:oo jest druga próba przed uroczystością bierzmowania. Przychodzą kandydaci razem ze swoimi świadkami. Będzie też okazja do spowiedzi świętej. Obecność jest obowiązkowa!

6. Mszę świętą barbórkową uroczyście odprawimy w środę 4. grudnia o 9:oo. Zapraszam wszystkich górników z rodzinami. Byłoby pięknie, gdyby do mszy posłużyli dawni ministranci. Odprawimy też mszę za zmarłych górników. Kolektę zebraną w tym roku trzeba w tym roku przeznaczyć na odbudowę Kaplicy 1722. Obecnie wykonany został fundament kaplicy. W 2018 roku górnicy pozłocili jeden z kielichów mszalnych.

7. Transmisje mszy barbórkowych: Ks. Arcybiskup, TV Polonia - 1 grudnia o 13:oo (z Bielszowic) oraz Bp Grzegorz, Program I Polskiego Radia – 1 grudnia o 9:oo (z Bzia Zam.)

8. W piątek i niedzielę w związku z przeprowadzaną wizytacją kanoniczną będzie przebywał w naszej parafii J.E. Ks. Biskup Adam Wodarczyk. Ostatnia taka wizytacja była w 2010 roku. Zapoznajmy się proszę z planem tej wizytacji. Ksiądz Biskup chce się spotkać z parafianami i zaprasza kolejne grupy zamieszczone w planie.

9. W przyszłą niedzielę w naszym kościele odprawiona zostanie GODZINA ŁASKI. Od 12:oo do 13:oo będziemy się modlić o Łaski dla całego świata. Wezwanie do tej modlitwy pochodzi z objawień w Montichiari we Włoszech z 8 grudnia 1947 roku.

10. Wigilijne świece CARITAS i bilety na Betlejem w Spodku (28 grudnia o 18:oo) można już kupić do wyczerpania zapasów i nie dłużej jak do III niedzieli adwentowej. Duża świeca kosztuje 12 zł. Mała 6 zł. Bilet 50 zł. (można też kupić na www.bilety24.pl)

11. Dziękuję Naszym Strażakom za kolejne wykonane prace oczyszczenia z liści rynien kościoła, domu parafialnego i probostwa. Drodzy Strażacy! Można na Was liczyć.

12. Spotkanie poświęcone różnym formom wsparcia przy zakupie paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła w ramach programu Czyste Powietrze, odbędzie się w Bibliotece – 3. 12 o 18:oo – ul. Daszyńskiego 2. W gablotce znajduje się plakat informacyjny.

 

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 64

Wczoraj 103

Tydzień 167

Miesiąc 1406

Ogółem 339865

Currently are 10 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions