19.01.2020r.

1. II Niedziela Zwykła. Od wczoraj trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan i potrwa do soboty 25. stycznia. Dziś o 15:3o odprawimy nabożeństwo z modlitwą prośby, zgodną z wolą samego Pana Jezusa: „aby, nastała Jedna Owczarnia i Jeden Pasterz. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuł: Dlaczego należy się modlić o jedność chrześcijan.

2. W naszych wspólnych modlitwach pamiętajmy o dzieciach w czasie ich ferii zimowych. Do końca ferii zapraszamy dzieci do udziału w różnych zajęciach w świetlicy OSP. Bliższych informacji na ten temat udziela Pani Zofia Widenka, tel. 796421425.

3. Kolekta obecnej niedzieli jest przeznaczona na naszą archidiecezję, a dokładnie na funkcjonowanie instytucji zaangażowanych w apostolstwo słowa. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom wspomagającym lokalny katowicki Kościół! Za tydzień będzie kolekta parafialna. Następnie, 2.02: na zakony kontemplacyjne i 9.02: ponownie na potrzeby archidiecezji, tym razem na utrzymanie, remonty i działalność domów rekolekcyjnych.

4. Gość Niedzielny zamieszcza m.in: Bóg albo Ego – człowiek, kiedy nie adoruje Boga, ma skłonność do adoracji siebie; Skąd się bierze pokój serca?; O pasjach Dawida Kubackiego. Jest też przepis na doskonały domowy chleb.

5. Mały Gość Niedzielny – lutowy numer – dołącza dodatek z krzyżówkami, łamigłówkami i zagadkami. Znajdziemy też plakat z Dawidem Kubackim.

6. Od soboty odbywać się będą zgłoszone dotychczas kolędy dodatkowe. Dziękuje za serdeczne zaproszenia i do zobaczenia w ustalonym czasie.

7. Najbliższy obchód chorych będzie w I czwartek, I piątek i I. sobotę lutego.

8. Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca MAZOWSZE, po długiej przerwie będzie kolędował w katowickiej katedrze 25 stycznia o godz. 19:oo. To wielka okazja dla nas, by tam być. Mazowsze należy do największych na świecie zespołów artystycznych. Starsi to wiedzą - młodsi niekoniecznie. Koncert ten jest bezpłatny.

9. Od grudnia 2019 została uruchomiona platforma cyfrowa zapisów internetowych dla narzeczonych przygotowujących się do ślubu. Ma ona na celu ułatwić narzeczonym sprawne odnajdywanie dogodnych miejsci terminów nauk przedmałżeńskich oraz spotkań w poradni życia rodzinnego. Adres poniżej:

10. Od 12 do 20 września będą w naszej parafii MISJE ŚWIĘTE.

Tydzień 1927