02.02.2020r.

1. Dziś przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, dzień Matki Bożej Gromnicznej:

2. Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w całym Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, a więc życia poświęconego Bogu w zakonie.

3. Kolektę przeznaczamy na zakony kontemplacyjne. W naszej archidiecezji są dwa zakony kontemplacyjne o ścisłej klauzurze służące Kościołowi modlitwą i ofiarą: Karmelitanki Bose - Zakon Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel w Katowicach oraz Wizytki - Zakon Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Rybniku.

4. W czasie sumy będziemy się modlić za nasze Siostry Jadwiżanki oraz inne zakony.

5. Podczas każdej mszy poświęcimy gromnice, a w czasie sumy również świece dzieci pierwszokomunijnych.

6. Również dzisiaj można przyjąć błogosławieństwo Św. Błażeja – bp. i męczennika, patrona w chorobach gardła. Jego wspomnienie przypada wprawdzie jutro 3 lutego, ale chcę by umożliwić wiernym przyjęcie tego błogosławieństwo już w niedzielę po mszach, a jedynie po południu o 15:5o – przed mszą.

7. Dla orientacji wiernych przedstawiam nazwy zakonów w naszej archidiecezji. Żeńskie: Boromeuszki, Dominikanki, Elżbietanki, Felicjanki, Córki Bożej Miłości, Franciszkanki, Jadwiżanki, Karmelitanki od Dzieciątka Jezus, Służebniczki, Siostry Marii Niepokalanej, Misjonarki Miłości, Salezjanki, Salwatorianki, Siostry szkolne Notre Dame, Szarytki, Urszulanki, Szensztacki Instytut Sióstr Maryi. Zakony męskie: Bonifratrzy, Dominikanie, Franciszkanie, Kapucyni, Oblaci, Pijarzy, Saletyni, Salezjanie, Salwatorianie, Werbiści. Na cmentarzu u Werbistów w Rybniku spoczywa śp. o. Jan Reś.

8. Gość Niedzielny m.in. przedstawia kandydatów na prezydenta. Są też inne pisma gratis

9. W związku z toczącym się postępowaniem dyscyplinarnym wobec prof. Ewy Budzyńskiej, której część studentów UŚ zarzuciła homofobię i narzucanie poglądów radykalno-katolickich przy prezentowaniu katolickiego modelu rodziny, Rada Społeczna przy Arcybiskupie i sam Arcybiskup udzielili wsparcia i przesłali pani profesor wyrazy solidarności. Wyrażono zaniepokojenie z powodu tej oczywistej formy cenzury i próby narzucenia środowisku akademickiemu jednego światopoglądu. Istnieje możliwość osobistego poparcia pani profesor poprzez elektroniczne podpisanie apelu do władz Uniwersytetu Śląskiego – wejdź: bronmyprofesor.pl

10. W środę poświęcimy chleb Świętej Agaty.

11. W tym tygodniu: I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi ½ godz. przed mszą.

12. Obchód chorych! Czwartek: Dąbrowskiej, Pałacowa, Gagarina, Olszyny, Oraczy. Piątek: Zdrojowa, Młodzieżowa, Pszowska, Matki Teresy, Wesoła, Sportowa. (9:3o)

13. Dzieci zapraszam w tym tygodniu nie w czwartek, ale na mszę pierwszopiątkową.

14. Msza dla całej młodzieży naszej parafii będzie w piątek o 18:oo. Zapraszam szczególnie wszystkich bierzmowanych 6 grudnia. Przed mszą św. będzie okazja do spowiedzi. Na te mszę mogą też przyjść Ci dorośli, którzy później wychodzą z pracy.

15. Po mszy dla młodzieży będzie spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które zaprasza nowych członków spośród młodzieży bierzmowanej w ostatnich latach.

16. W sobotęspotkania: Ministrantów o 9:3o i Dzieci Maryi o 10:oo. Pamiętaj o tym!

17. Rada Dzielnicy zachęca nas do głosowania (do 5.02) na projekty dotyczące Kokoszyc w ramach Budżetu Obywatelskiego. Szczegóły: tablica ogłoszeń i strona Rady Dzielnicy.