OGŁOSZENIA PARAFIALNE

09-02-2020r.

 1. V Niedziela Zwykła. Czytamy List prymasa Polski przygotowujący nas do beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego.

2. Ksiądz Arcybiskup w swoim komunikacie zachęca diecezjan do obchodów Światowego Dnia Chorych, który jest 11 lutego. Tego dnia w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rybniku o godzinie 10:oo zostanie odprawiona Msza św. transmitowana przez Radio eM, w intencji chorych naszej archidiecezji.

3. Dzisiaj w posłudze parafialnej uczestniczą księża przełożeni WŚSD za co im jesteśmy wdzięczni. Na sumie gościmy kandydatów do seminarium duchownego, a w modlitwie pamiętamy o wszystkich alumnach i intencji modlitewnej: o powołania do służby w Kościele.

4. Kolektę przeznaczamy na potrzeby archidiecezji – na utrzymanie, remont i działanie domów rekolekcyjnych. Bóg zapłać za złożone ofiary. W niedziele za tydzień i za dwa tygodnie, kolekta będzie przeznaczona na zapłacenie rachunków za opał: gaz i olej opałowy. Raz w roku zbieramy taką kolektę i o nią proszę.

5. Gość Niedzielny wyjaśnia praktykę Mszy św. gregoriańskich. W związku z Dniem Chorych jest artykuł o towarzyszeniu w cierpieniu osobom nieuleczalnie chorym.

6. W tym tygodniu we wtorek 11 lutego:

  • przypada dzień Matki Bożej z Lourdes, która w 1858 roku objawiła się Św. Siostrze Bernadecie Soubirous. Lourdes to stolica chorych.
  • Światowy Dzień Chorego. Wieczorem będzie msza św. koncelebrowna. Jeden z kapłanów odprawi za chorych i opiekunów
  • w czasie mszy chorzy i osłabieni wiekiem będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Uwaga! Dzień Chorych w parafii ze spotkaniem przy stole zorganizujemy w czasie MISJI ŚWIETYCH we wrześniu.
  • po mszy będzie można przyjąć błogosławieństwo lourdzkie – indywidualne przed monstrancją z Najświętszym Sakramentem.
  • będzie wśród nas Siostra Damiana jako jedna z osób odpowiedzialnych za Ruch Szensztacki w Polsce. Jedna z intencji mszalnych będzie w intencji rodzin, które przyjmują w swoich domach Matkę Bożą Szensztacką. Zapraszamy te rodziny oraz wszystkich, którzy pragną wejść do Rodziny tego pobożnościowego i apostolskiego ruchu maryjnego.
  • Po mszy jest możliwe spotkanie z Siostrą Damianą w domu parafialnym.
  • Przypominamy, że wizytę kapłana u chorego można ustalić przez cały rok, a nie tylko na czas miesięcznego obchodu chorych. Opiekunowie mają moralny obowiązek umożliwić chorym dostęp do pasterskiej i sakramentalnej posługi kapłana. Wspólnie trzeba pracować nad przybliżeniem starszym tej prawdy, że w sakramencie chorych oddajemy Bogu swoje cierpienia i słabości ciała dla umocnienia ducha. Sakrament ten nie jest jedynie dla umierających. Zawsze bardzo proszę, aby nikt wierzący w naszej parafii nie umierał bez stanu łaski uświęcającej. Wiele rodzin tak właśnie czyni.

7. W środę 12 lutego przypada w naszej parafii coroczna WIECZNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Na osobnej stronie zapoznajmy się z planem adoracji. Każdy niech przyjdzie kiedy może. A kto może, niech przyjdzie według grafiku z wyznaczonymi ulicami, aby Pan Jezus nigdy nie był w kościele bez wiernych. Punkt dwunasty tychże ogłoszeń przedstawia plan adoracji. W tym tygodniu nie będzie mszy szkolnej, natomiast zapraszam dzieci na adorację w środę o 17:oo. Adorację zakończy msza o 19:oo w intencjach przedstawionych Bogu przez adorujących Jezusa w Eucharystii.

8. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w tym miesiącu, to udział w środowej adoracji. Kto może niech zostanie na mszy św. o 19:oo.

9. W czwartek na godzinę 18:3o zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych na półgodzinne spotkanie formacyjne w salce. W następnym tygodniu będzie spotkania z samymi dziećmi.

10. Natomiast w piątek jest Święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa. Są oni patronami Europy. W tym dniu o 18:oo będzie w kościele nauka przed chrztem dziecka.

11. Konferencja Episkopatu Polski zapowiedziała Narodową Pielgrzymkę do Rzymu w związku z obchodem 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Kulminacyjnym punktem tych obchodów będzie Msza św. na placu Św. Piotra w Watykanie. Archidiecezja Katowicka pragnie włączyć się w tę uroczystość, dlatego podjęto decyzję o organizacji w dniach 15–17 maja br., pielgrzymowania do Rzymu. Przelot obsłuży samolot czarterowy (maksymalnie 180 osób). W programie: odwiedzenie wybranych miejsc świętych Wiecznego Miasta oraz zabytków, a nade wszystko udział w  uroczystej Mszy św. odprawionej przez papieża Franciszka w niedzielę 17 maja. Cena wyjazdu 500 euro i 900 złotych. Plan powyższej pielgrzymki jest w gablotce i na stronach parafii. Skrót - poniżej:

I DZIEŃ 15.05.2020. Spotkanie na lotnisku w Katowicach ok. 7.00. Odprawa. Przelot do Rzymu. W trakcie dnia Msza święta. Przejazd do Watykanu – czas wolny na posiłek we własnym zakresie i zakup pamiątek. Następnie zwiedzanie z przewodnikiem Bazyliki św. Piotra. W Bazylice nawiedzimy grób św. Jana Pawła II. Po zakończeniu pobytu na Watykanie zwiedzanie „Wiecznego Miasta”: Zamek św. Anioła, Placu Navona z fontanną „Czterech Rzek” Berniniego i Kościołem św. Agnieszki, Panteon – perełka architektoniczna wybudowana w I połowie II wieku n.e., jedyna antyczna pozostałość stojąca po dziś dzień w całości. Następnie przejdziemy na Plac Hiszpański, aby podziwiać Schody Hiszpańskie wraz z górującym kościołem Trinita dei Monti oraz ulicą rzymską via Condotti. Spacer zakończymy przy najsławniejszej fontannie świata - Fontannie di Trevi. Przejazd do hotelu, obiadokolacja,

II DZIEŃ 16.05.2020. Śniadanie. Po śniadaniu przejazd na dalsze zwiedzanie Rzymu. W godzinach popołudniowych Msza święta dla pielgrzymów pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca, metropolity katowickiego. Zwiedzanie „Wiecznego Miasta” rozpoczniemy od Bazyliki św. Pawła za Murami. Następnie zobaczymy Plac Wenecki, spacer słynną Via Fori Imperialii podziwianie Forum Romanum i Palatynu oraz Koloseum (z zewnątrz).Kolejnym punktem zwiedzania będzie Bazylika św. Jana na Lateranie. Zobaczymy również znajdujące się tuż przy niej Święte Schody, które jak podaje tradycja zostały sprowadzone do Rzymu z pałacu Poncjusza Piłata przez matkę cesarza Konstantyna, św. Helenę. Spacer klimatycznymi rzymskimi ulicami zakończymy zwiedzaniem Bazyliki Santa Maria Maggiore. W trakcie dnia planowana jest przerwa na posiłek we własnym zakresie i zakupy. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

III DZIEŃ17.05.2020. Śniadanie. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Watykanu. 10.00 – Msza święta odprawiana przez Ojca Świętego. Po Mszy św. czas wolny. Transfer na lotnisko. Odprawa i przelot do Katowic. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 97

Wczoraj 104

Tydzień 696

Miesiąc 3607

Ogółem 325336

Currently are 11 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions