16.02.2020r.

1. VI Niedziela Zwykła. Jakże często można usłyszeć mądrych tego świata, którzy odrzucają Boże przykazania twierdząc, iż nie cierpią ograniczeń, że kochają wolność. Gdyby pojęli tajemnicę Bożej mądrości, dostrzegliby, że Dekalog jest darem kochającego Ojca, który nie chce, by Jego dzieciom stała się krzywda. Niektórzy wierzą w to od razu, inni muszą przeżyć to na własnej skórze. Człowiek jest wolny i może wybierać. Jak to czynić, by potem nie żałować? Módlmy się częściej do Ducha Świętego. On bowiem przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego.

2. Kolektę tej i następnej niedzieli przeznaczamy na opał - gaz i olej opałowy. Dziękuję za włączenie się w zapłatę za powyższe rachunki. Bóg zapłać!

3. Dziękuję wszystkim Chorym przybyłym do kościoła w Dniu Chorego, a także wszystkim parafianom za świadectwo gorliwego przeżycia Wiecznej Adoracji.

4. Gość Niedzielny przedstawia nową książkę, w której papież Franciszek opowiada o swoich spotkaniach ze św. Janem

5. Msza szkolna będzie w czwartek. Zapraszam na nią dzieci do klasy 6 włącznie. Po mszy będzie w kościele półgodzinne spotkanie dla dzieci klasy trzeciej, które przygotowują się do pierwszej Komunii św. Proszę, aby rodzice poczekali w tym czasie w domu parafialnym.

6. W ten, III piątek miesiąca będziemy wysławiać Boże Miłosierdzie.

7. W sobotę w domu parafialnym są spotkania: Ministrantów młodszych o 10:oo i Dzieci Maryi również o 10:oo. Te spotkania formacyjne będą połączone z słodkim poczęstunkiem z okazji urodzin proboszcza.

8. Zapraszam na Mszę św. z okazji moich kolejnych urodzin. Te przypadają wprawdzie w poniedziałek 24.02, ale będą odprawiane w najbliższy weekend.

9. Mamy kilka wolnych intencji mszalnych, głównie w poniedziałki.

10. Odczytam dzisiaj ogłoszenie Zarządu Województwa Śląskiego do mieszkańców miasta. Później będzie ono w gablotce przy chodniku. Dotyczy ono inwentaryzacji urządzeń grzewczych.

11. Oto kalendarz najbliższych wydarzeń:

• 26.02 rozpoczęcie Wielkiego Postu z bogactwem nabożeństw pasyjnych; Dni Modlitw o Trzeźwość Narodu. Dodatkowa Msza św. dla młodzieży i spotkanie dla bierzmowańców.
  • 29.02–4.03 – wyjazd księdza proboszcza do pracy duszpasterskiej poza parafią. W te dni nie planujemy spraw związanych z jego podpisem.
  • 1 marca – kolekta: jałmużna postna.
  • Na początku Wielkiego Postu odprawimy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo.
  • Obchód chorych według zwyczaju na początku marca i kwietnia
  • 9–11 marca – rekolekcje szkolne
  • Misje Święte będą we wrześniu.