15.03.2020r.

1. III Niedziela Wielkiego Postu. Jezus daje Samarytance nie tylko wodę, przywraca jej prawdziwe spojrzenie na własne życie. Woda od Jezusa nie tylko poi, ale i obmywa.

2. Dziś nie będzie kazania. Po mszach będziemy śpiewać SUPLIKACJE.

3. W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa Ksiądz Arcybiskup skierował do wszystkich parafii zalecenia szczegółowe. Są one na stronie parafii oraz w gablotce. Znajdziemy tam również Komunikat Episkopatu na temat środków ostrożności w kościołach w Polsce.

4. W związku z powyższym do 29 marca:

• W kościołach będą odprawiane tylko msze święte i jednocześnie odwołane są inne nabożeństwa i spotkania
  • zaleca się przyjmowanie Komunii Świętej na rękę
  • znak pokoju przekazujemy przez skinienie głowy
  • udziela się dyspensy od obowiązku mszy niedzielnej dla: osób w podeszłym wieku; osób z objawami infekcji (np. katar, kaszel); dzieci i ich opiekunów; osób, które czują obawę przed zarażeniem.
  • pamiętamy o licznych transmisjach mszy świętych w radio i telewizji
  • módlmy się wspólnie w rodzinach
  • Kancelaria parafialna będzie zamknięta. Pilne sprawy uzgadniamy przez telefon i przychodzimy po odbiór przygotowanego dokumentu.
  • Zdecydowanie pomagamy starszym w zakupach i innych sprawach
  • nie lekceważymy problemu, ale też nie rodzimy atmosfery paniki

5. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę! Za tydzień kolekta będzie na archidiecezję – na wsparcie Sądu Metropolitalnego i Domu Księży Emerytów.

6. Dziękuję serdecznie paniom z Legionu Maryi za przeprowadzenie zbiórki na misje Ad Gentes oraz za pomoc KSM.

7. Od środy rana będzie można nabyć Paschaliki Wielkanocne 2020. W ten sposób wspieramy dzieła CARITAS POLSKA.

8. W czwartek będziemy przeżywać piękną Uroczystość Świętego Józefa i modlić się za cały świat męski. Dzieci i młodzież zapraszam na mszę wieczorną!

9. W piątek jest III piątek miesiąca z modlitwą o Miłosierdzie.

10. Gość Niedzielny porusza temat koronawirusa oraz czyni refleksje nad pokoleniem smartfona – jacy są współcześni młodzi? Głównym artykułem jest: Bój się grzechu, który jest największym nieszczęściem człowieka. Już teraz jest nowy kwietniowy numer Małego Gościa Niedzielnego.