OGŁOSZENIA PARAFIALNE

29.03.2020r.

 

1. V Niedziela Wielkiego Postu. Przechodzimy w pasyjny okres Wielkiego Postu, który ma nas doprowadzić do Triduum Paschalnego z Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego.

2. Dla potomnych po latach: w Polsce jest ogłoszony stan epidemii w związku z rozprzestrzenianiem się nowego koronawirusa SARS-Cov-2, który wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Aby nie dopuścić do niekontrolowanej transmisji wirusa wprowadzono w Polsce liczne obostrzenia i zarządzenia dotyczące życia codziennego. W związku z taką sytuacją Władze Kościoła również podjęły stosowne kroki:

3. Proszę parafian, aby zapoznać się z Zarządzeniem Arcybiskupa Katowickiego co do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej w najbliższych tygodniach. Jest ono na stronie parafii oraz zostało umieszczone w gablotce przy kościele. Nie jest celem ogłoszeń parafialnych powtórzenie tego dokumentu. Jednak pozwólcie, że przytoczę najbardziej istotne wskazania z zobowiązaniem do ich przestrzegania:

  • dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. jest prolongowana i obowiązuje do odwołania
  • zarządzam, aż do odwołania celebrowanie wszystkich Mszy św. i Triduum paschalnego bez obecności wiernych
  • korzystamy z transmisji telewizyjnych, radiowych i internetowych
  • kościoły mają być otwarte poza celebracjami na indywidualną modlitwę
  • jednoczmy się we wspólnej modlitwie w rodzinach, szczególnie o godzinie 20:3o. Przypomni o tym bicie dzwonów o 20:15.
  • Pozostałe punkty dotyczą sakramentu spowiedzi, pogrzebów i innych aspektów życia duszpasterskiego i liturgicznego.

4. Sprawy związane ze stanem, który teraz przeżywamy w kraju mają charakter dynamiczny i są rozwojowe. Nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć co przyniesie kolejny dzień. Pasterze Kościoła podejmując trudne decyzje biorą pod uwagę liczne zarządzenia państwowe. Dlatego umawiamy się, iż wszelkie nowe informacje będą się od razu pojawiać na stronie parafii i nieco później w gablotce. Zatem nie blokujmy telefonu parafii pytając o sprawy, które wiernym są już przedstawione powyższą drogą. Telefon zostawmy wolny dla załatwienia ważnych spraw i proszącym o pomoc w tym trudnym czasie.

5. Wszystkie Msze św. zamówione będą odprawione w danym dniu o dowolnej godzinie - bardzo rano lub wieczorem. Ofiary związane z intencją mszalną można przelać na konto parafii z podaniem w tytule przelewu o jaką mszę chodzi. Kto nie może uczynić tego w tej formie, złoży ofiarę proboszczowi po uzgodnieniu telefonicznym, a nawet później.

6. Godziny odprawiania ceremonii Triduum paschalnego będą podane w swoim czasie dla duchowej łączności z wiernymi.

7. Wszystkie rachunki parafialne są płacone na bieżąco z kasy parafialnej, która w tym czasie nie jest zasilana żadną kolektą. Dlatego składam wielkie podziękowania wiernym, którzy w tym wyjątkowym czasie przelali swoje ofiary na rzecz parafii.

8. Paschaliki wielkanocne Caritas można nabyć w kościele w ciągu dnia. ( cena 5 zł.)

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 67

Wczoraj 136

Tydzień 604

Miesiąc 4107

Ogółem 334780

Currently are 17 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions