03-05-2020r.

1. IV Niedziela Wielkanocna Niedziela Dobrego pasterza. Alleluja! Moje owce znają mój głos – mówi Jezus. Do nas dochodzi głos setek osób. Niesie on przeróżną treść. Jak kąkol rośnie obok pszenicy, tak głos zła obok głosu Dobra. Życie chrześcijańskie zobowiązuje nas do tego, by umieć rozpoznać głos Jezusa i dbać o higienę swoich myśli. To nie bez znaczenia kogo słuchamy. Jakim słowem karmimy swoje myśli, tym będziemy żyć. Jezus mówi do nas w Duchu Świętym przez Pismo Święte, liturgię, nauczanie Kościoła, modlitwę. Nie znajdziesz tam bełkotu, brudnych słów, czy dzikości wyrazu. Słowa Twoje Panie są rozkoszą mego serca!

2. Na wszystkich mszach czytamy dziś: List pasterski Rady Stałej Episkopatu Polski - Pokój tobie Polsko!

3. Dziś kolekta nie będzie zbierana w zwyczajnej formie, tylko proszę, aby swoją ofiarę wrzucić do drewnianej skarbony. Bóg zapłać za każdy dar!

4. Gość Niedzielny nawiązuje do tematu pobożności maryjnej i zdrowym kulcie maryjnym. Znajdziemy też wątki dotyczące koronawirusa.

5. Nadal modlimy się gorąco w intencji chorego księdza Mateusza. Pamiętajmy też o modlitwie o deszcz.

6. Msze święte są już odprawiane regularnie z udziałem do 45 wiernych w kościele. W niedziele są trzy msze dodatkowe, aby mogła uczestniczyć większa liczba wiernych. Suma o 10:3o będzie transmitowana. Stypendia mszalne przekazujemy już zwyczajną drogą, tj. w zakrystii przed mszą. Zaleca się, aby Komunię św. przyjmować na rękę.

7. W tym tygodniu: w poniedziałek wspominamy Św. Floriana, który jest patronem nie tylko strażaków, ale i naszej archidiecezji. W środę jest Święto Apostołów Filipa i Jakuba, a w piątek Uroczystość Św. Stanisława Biskupa, męczennika i głównego patrona Polski. W tych dniach modlimy się też o powołania do służby w kościele, do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W czwartek przypada I czwartek miesiąca

8. Dziękuję za wszelkie ofiary na cele parafialne złożone lub przelane na konto parafii: 08 1020 2472 0000 6702 0019 6238. Trwa odbudowa Kaplicy 1722. W tych dniach wymieniliśmy też zamek w tabernakulum.

9. Dla potomnych, aby przeczytali po latach: obecnie trwa czas kryzysu spowodowany koronawirusem. Trwają liczne zarządzenia mające na celu zobligowanie do zachowania środków ostrożności, aby wirus się nie rozprzestrzeniał. Nadal dzieci i młodzież nie chodzą do szkół. Wiele firm nie prowadzi swojej działalności. Obowiązuje zasada: Pozostań w domu! Nosimy maseczki ochronne i zachowujemy bezpieczny 2 m. odstęp od siebie. Na świecie zaraziło się wirusem przeszło 3 mln osób – zmarło ok. 230 tysięcy. W Polsce zachorowało 12,5 tysiąca osób – zmarło przeszło 600.