OGŁOSZENIA PARAFIALNE

17.05.2020r.

1. VI Niedziela Wielkanocna. Wspominamy dziś życie Świętego Jana Pawła II w przededniu 100. rocznicy Jego urodzin i modlimy się o wstawiennictwo Świętego dla nas. Na sumie dziękujemy Bogu za pontyfikat Św. Jana Pawła II i Jego świadectwo życia, które dokonało się na naszych oczach. Po Ewangelii jest czytany List Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z okazji 100. rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II.

2. Kolekta do odwołania nie będzie zbierana w zwyczajnej formie, tylko proszę, aby każdy kto chce, wrzucił swoją ofiarę do drewnianej skarbony. Bóg zapłać za każdy dar złożony lub przelany na cele parafialne! Konto: 08 1020 2472 0000 6702 0019 6238. (Tytuł: Cele kultu religijnego lub remont Kaplicy 1722)

3. Od dzisiaj po złagodzeniu niektórych obostrzeń sanitarnych, we Mszach św. może uczestniczyć w naszym kościele do 68 wiernych. W niedziele są Msze św. dodatkowe o 7:oo; 9:oo; 11:3o. Niektóre będą bez organów. Suma jest transmitowana. Nadal przychodzimy w maseczkach i zachowujemy 2.m. odstęp od siebie. Zaleca się, aby Komunię św. przyjmować na rękę. Spowiedź odbywa się poza konfesjonałem po telefonicznym umówieniu. Sprawy kancelaryjne również ustalamy przez telefon. Wszelkie spotkania są odwołane. Msze św. z przyjęciem przez dziecko I Komunii św. ustalamy indywidualnie z proboszczem. Wizyta u chorych jest tylko na wezwanie.

4. Gość Niedzielny nawiązuje do tematu 100. urodzin Św. Jana Pawła II. Przedstawione materiały to nie tylko okazja do wspomnień, ale mogą posłużyć w rozmowie ze swoimi dziećmi na temat naszego świętego rodaka. Zechciejmy sobie to uświadomić, że nasze dzieci znają wspaniałą postać Św. Jana Pawła II tylko z relacji telewizyjnych i naszych opowiadań. Dodam jeszcze, że w ramach obchodów 100. rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża JP II. Zachęcam do oglądania.

5. Jest do nabycia czerwcowy Mały Gość Niedzielny, a w nim – komiks!

6. Trwajmy na modlitwie w intencji chorego księdza Mateusza. W modlitwie bądźmy też wdzięczni za deszcz, który uratował zasiewy, i prośmy nadal Boga. W naszych modlitwach pamiętajmy też o naszych Mamach w Dniu Matki, i o przyszłych neoprezbiterach, ponieważ w najbliższą sobotę 16 maja, Ksiądz Arcybiskup udzieli w katedrze święceń prezbiteratu trzem diakonom.

7. We wtorek, czwartek i przyszłą niedzielę są wolne intencje mszalne.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 8

Wczoraj 164

Tydzień 8

Miesiąc 8

Ogółem 335040

Currently are 16 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions