OGŁOSZENIA PARAFIALNE

05.07.2020r.

1. XIV Niedziela Zwykła. Jezus nie obiecuje, że zdejmie z nas trud czy ciężar, obiecuje natomiast, że nas pokrzepi, jeśli do Niego przyjdziemy. Z Jezusem inaczej przeżywa się przeciwności życia i nie traci się sensu życia. Na razie przeplatają się radości i smutki. W niebie pozostanie tylko radość i pokój.

2. Dzisiaj w całej archidiecezji katowickiej jest przeprowadzana zbiórka na powodzian, którzy ucierpieli wskutek nawałnic i gradu – szczególnie na Podkarpaciu. Zebrane ofiary zostaną natychmiast przekazane CARITAS PL.

3. Dzisiaj w czasie uroczystej Mszy św. o 12:oo, druga grupa dzieci przystępuje do I Komunii Świętą. W czasie nabożeństwa o 17:oo dzieci podziękują Bogu i kochanym rodzicom za otrzymane dary. Zapraszam dzieci z rodzinami na Msze św. o 17:oo w czwartek i piątek. Po tych Mszach św. odprawimy też nabożeństwa.

4. Dzieci, których rodzice nie zdecydowali się na wcześniejszą I Komunię Świętą, przystąpią do Niej 13. września. Będzie to trzecia i ostatnia grupa przystępujących do I Komunii w 2020 roku, który z wiadomych względów jest wyjątkowy. A gdyby tak pandemia wróciła? Odp: przyjdzie czas, będzie rada. Kiedy już wszystkie dzieci z klasy trzeciej przyjmą I Komunię Świętą, wtedy odprawimy wspólną Mszę świętą dziękczynną i pojedziemy na pielgrzymkę.

5. Kolekta tej i następnej niedzieli jest parafialna. Kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne zostanie przeniesiona z 12. na 19. lipca z powodu świętowania 70. rocznicy naszego kościoła, którą odprawimy 12. lipca. W tym dniu będzie kolekta parafialna. Bóg zapłać za wszelkie ofiary!

6. Jutro przypada patronalne święto pisma Apostolstwo Chorych, któremu patronuje Matka Boża Uzdrowienia Chorych. W naszej parafii zanosimy to pismo chorym w czasie wizyt księdza z posługą sakramentalną. O 7:oo odprawimy Mszę św. w intencji chorych i opiekunów. Natomiast na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych. Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu, będzie transmitowana przez telewizję TVP 3 o 11.00. Można się więc włączyć duchowo i wizualnie.

7. Za tydzień na sumie podziękujmy Bogu za 70 lat naszego kościoła. Wspomnimy też budowniczych kościoła z Ks. kanonikiem Bołdą na czele. Proszę poczty sztandarowe o uświetnienie uroczystości urodzin kościoła.

8. Jest Gość Niedzielny i nowy Mały Gość Niedzielny na wakacje. W GN ukazani są dwaj bracia Georg i Joseph Ratzinger w ostatnim ziemskim pożegnaniu.

9. W czasie wakacji pamiętajmy o uczestnictwie we Mszy św. niedzielnej.

10. Ksiądz proboszcz poszukuje chętnego do Służby Bożej mężczyzny, który mógłby pomóc przy posłudze kościelnego. Chodzi o obsługę tylko dwóch Mszy św. tygodniowo w dogodnie ustalonym czasie. Proszę o pierwszy kontakt w tej sprawie: 324562174. Apeluję szczególnie do praktykujących panów emerytów, aby pozytywnie odnieśli się do tej prośby przy błogosławieństwie najbliższych.

11. Wakacyjna zbiórka ministrancka będzie w czwartek ok. 17:5o – w kościele.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 92

Wczoraj 457

Tydzień 549

Miesiąc 11697

Ogółem 403928

Currently are 10 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions