OGŁOSZENIA PARAFIALNE

06-09-2020r.

1. XXIII Niedziela Zwykła. Dożynki parafialne. Dziękujemy dziś Bogu za tegoroczne plony, które są pokarmem dla ludzi i zwierząt. Modlimy się też za rolników pracujących na roli, działkowców i sadowników. Wspomnimy też przed ołtarzem zmarłych rolników. Powakacyjne nieszpory niedzielne odprawimy o 15:3o. Proszę, aby przy okazji naszego święta uświadomić naszym dzieciom wartość chleba i tak zrodzić w nich wdzięczność za to, że nigdy nie cierpiały głodu, co przecież ma miejsce w różnych miejscach świata. Już teraz dziękuję za przyozdobienie kościoła pięknem płodów rolnych, a przede wszystkim wielkie dzięki należą się tym, którzy je ofiarowali.

2. Czytane jest dziś Pasterskie przesłanie Arcybiskupa Katowickiego.

3. Bóg zapłać za ofiary zebrane w czasie kolekty i za każdą inną ofiarę, która zasiliła konto bankowe parafii: 08 1020 2472 0000 6702 0019 6238.

4. Gość Niedzielny nawiązuje do tematyki szkolnej.

5. We wtorek przypada Święto Narodzenia NMP. Na mszę wieczorną zapraszam czcicieli Matki Bożej, a w sposób szczególny Dzieci Maryi. Ponieważ jest to święto maryjne będzie to pierwsza w tym roku msza szkolna. Okazja do spowiedzi będzie pół godziny przed mszą.

6. W czwartek o 18:oo będzie próba przed uroczystością I Komunii Świętej. Natomiast w sobotę o 10:oo będzie pierwsza spowiedź św. dla dzieci. Wpierw wyspowiadam wraz z drugim kapłanem dzieci. Później mogą podejść dorośli.

7. W sobotę przypada Uroczystość Matki Bożej Piekarskiej głównej patronki naszej archidiecezji.

8. W najbliższą niedzielę przypada odpust parafialny w Bazylice w Pszowie. Ze względów sanitarnych wejście na sumę odpustową będzie ograniczone liczbowo. Tym samym nasza parafialna piesza pielgrzymka jest odwołana. Transmisja uroczystości będzie o 11:oo na falach: Radio eM 107,6 FM lub online na parafialnym kanale YouTube i Facebook.

9. Kolekta przyszłej niedzieli będzie na archidiecezję z wyjątkiem mszy komunijnej.

10. W niedzielę 20. września wzorem lat ubiegłych przybędzie do nas Ksiądz ze Zgromadzenia Ojców Oblatów i rozprowadzi wśród zainteresowanych wiernych Kalendarz Misyjny 2021.

11. Już dzisiaj ogłaszam, że w piątek 18 września wieczorem, będzie odprawiona Msza św. w intencji młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszam młodzież szkół średnich oraz klasę siódmą i ósmą z podstawówki. Wtedy rozpoczniemy kontynuację przygotowania do sakramentu bierzmowania.

12. W kaplicy Ojca Pio przy tablicy z poległymi i zaginionymi w czasie II wojny światowej postawiliśmy lampion przystosowany do zasilania elektrycznymi zniczami. Można ofiarować taki znicz i przynieść go do pana kościelnego, który będzie na czas wymieniał zużyte już światełka. Msza za ofiary II wojny św. z naszej parafii jest odprawiana w niedziele po Wszystkich Świętych. Lampion ten został ufundowany przez ofiarodawcę, któremu podziękowałem.

 

 

 

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 244

Wczoraj 375

Tydzień 1076

Miesiąc 619

Ogółem 379333

Currently are 11 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions