OGŁOSZENIA PARAFIALNE

13-09-2020r.

1. XXIV Niedziela Zwykła. O 12:oo nasze dzieci przystąpią do I Komunii Świętej. To już III grupa dzieci pierwszokomunijnych z obecnej IV klasy. Dzieci i rodzice spotkają się ponadto na nabożeństwie dziękczynnym o 16:5o. Możemy do nich dołączyć. I Komunia to radość dla całej parafii i Kościoła. Radość ta, jeśli ma być trwała musi zrodzić zapał i troskę o wychowanie chrześcijańskie tychże dzieci i danie im świadectwa autentycznej wiary. Komunia bowiem to nie tylko zwyczaj.

2. Bóg zapłać za dzisiejszą ofiarę złożoną na naszą archidiecezję, a dokładnie na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży, w tym na utrzymanie kościoła akademickiego. Za tydzień będzie kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.

3. Gość Niedzielny porusza temat przebaczenia. Znajdziemy też ciekawe artykuły: na temat Białorusi i o Św. Hildegardzie z Bingen oraz o chorobie schizofrenii. Pozostałe czasopisma zabierzmy do domu za grosz.

4. Przypominamy, że nadal aktualne są wymogi sanitarne: praktyka zachowania dystansu, noszenia maseczek w zgromadzeniu i stosownych dezynfekcji. W tym czasie Komunię św. proszę przyjmować na rękę. W przypadku kiedy komunikuje jeden kapłan, wpierw niech podejdą osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę, a później osoby przyjmujące Jezusa w Eucharystii do ust. W przypadku gdy komunikuje dwóch kapłanów lub nadzwyczajnych szafarzy, jeden z nich (najczęściej proboszcz), będzie udzielał Komunii św. do ust, a drugi tylko na rękę.

5. W poniedziałek jest Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu zbierana będzie kolekta na Boży grób w Jerozolimie i na potrzeby chrześcijan żyjących  w Ziemi Świętej. Mszę Św. odprawimy w intencji Księdza proboszcza Grzegorza Brzyszkowskiego w dniu Jego urodzin.

6. W najbliższy piątek:

  • przypada Święto Świętego Stanisława Kostki – patrona młodzieży i Polski.
  • to III piątek miesiąca, ale nie będzie wotywy o Miłosierdziu Bożym
  • zapraszam dzieci szkolne, (które jeszcze nie były w spowiedzi na rozpoczęcie nowego roku szkolnego) na spowiedź św. o 16:3o
  • na mszy wieczornej będą obecne dzieci po I Komunii św.
  • o 17:oo odprawimy mszę szkolną o Miłosierdziu Bożym
  • na 18:oo zapraszam całą młodzież pracującą, uczącą się oraz młodzież zainteresowaną przygotowaniem się do bierzmowania z klasy 7. i 8.
  • O 18:3o na probostwie jest nauka przed chrztem dziecka dla wszystkich, którzy w swojej rodzinie planują chrzciny w najbliższym miesiącu. Nauka ta dotyczy rodziców i chrzestnych, i nie jest organizowana dla każdego chrztu z osobna.

7. Za tydzień przybędzie do nas Ksiądz Misjonarz z Oblatów Maryi Niepokalanej. Jak co roku Ojciec wygłosi niedzielne kazanie z wątkiem misyjnym i zachęci nas do kupna po mszy kalendarza misyjnego 2021 za ofiarę na fundusz misyjny. Dzieci Maryi udają się w tym dniu na swoją doroczną, formacyjną pielgrzymkę.

8. Misje Święte w naszej parafii odbędą się od 4 do 11 października 2020 roku.

9. Kolejna zbiórka elektrośmieci: 1.10 (czw.) na parkingu przy kościele do 11:3o.