OGŁOSZENIA PARAFIALNE

20.09.2020r.

1. XXV Niedziela Zwykła. Gościmy wśród nas Ojca Oblata Maryi Niepokalanej. Ksiądz gość wygłosi niedzielne kazanie i zaproponuje nam Kalendarz Misyjny.

2. Kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny, a za tydzień – na WŚSD.

3. W Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuł o mediach społecznościowych, które są jak fala powodziowa, niosąc ze sobą wszystko – skarby i śmieci. Znajdziemy też: o śmierci klinicznej – łaska czy iluzja?; o religii w szkole; co Rosjanie myślą o agresji na Polskę w 1939 roku; o COVID-19. Zawsze jest program telewizyjny.

4. We wtorek na 17:5o zapraszam uczniów klasy 7 zainteresowanych przygotowaniem do bierzmowania na pierwsze spotkanie.

5. We wtorek na 18:3o zapraszam do domu parafialnego rodziców dzieci klasy trzeciej, którzy planują przygotować dziecko do I Komunii Świętej w 2021 roku.

6. W czwartek na 17:5o zapraszam kandydatów do bierzmowania z klasy 8, którzy przed „koronawirusem” uczestniczyli w spotkaniach oraz tych, którzy je zaniedbali. Osoby niepraktykujące bez woli zmiany swojej postawy nie powinny zabiegać o to, co sami w życiu lekceważą, aby bierzmowanie nie było niegodziwe.

7. Trwają prace końcowe przy odbudowanej Kaplicy 1722. Jest to możliwe tylko dzięki waszej ofiarności. Robiona będzie posadzka i mała płyta kamienna jako ołtarzyk. Witraże, ich obramowania oraz drzwi są już gotowe, i czekają na wstawienie w swojej kolejności. Zamontowany też będzie odnowiony oryginalny krzyż w górnej części frontonu kaplicy. Obecnie prace są prowadzone przy obejściu. Na końcu kaplica będzie pomalowana i przygotowana do odbioru. Taką zostawimy potomnym, a tymczasem będzie radować nasze oko i serce.

8. W sobotę wieczorem w dn. 3. października rozpoczniemy MISJE ŚWIĘTE. Dokładny ich plan dostaniemy do ręki w przyszłą niedzielę. Na stronach internetowych pojawi się on nieco wcześniej. Proszę umieścić ten fakt w swoich planach. Misje będą trwać od niedzieli do niedzieli. Proszę o modlitwę w tej int.

9. Od jutra można czynić zapisy intencji mszalnych na przyszły 2021 rok. Dodatkowo intencje będą przyjmowane w domu parafialnym w poniedziałek od 7:3o do 9:oo oraz w sobotę od 8:oo do 9:oo. Ponadto w kancelarii parafialnej w godzinach pracy. Proszę nie dzwonić w powyższej sprawie, gdyż proboszcz nie ma przy sobie parafialnej księgi intencji. Osoby starsze i chore mogą poprosić bliskich o wpis intencji.

10. Zacznijcie, wargi nasze, chwalić Pannę Świętą, to komentarz biblijno- -duchowy do Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP - autorstwa naszego rekolekcjonisty ks. dr. hab. Janusza Wilka - oraz Biblijne Impulsy, są nadal do nabycia u proboszcza.