11.10.2020r.

1. XXVIII Niedziela Zwykła. Dzisiaj w naszej parafii kończą się MISJE ŚWIĘTE. Ufamy, że wydadzą one dobre owoce w naszym chrześcijańskim życiu. Wspólnie uwielbiliśmy naszego Pana, otwarliśmy się na Jego Słowo i zbawcze dary. Podziękujmy Bogu za ten czas śpiewając Te Deum Laudamus. Dziękuję też Ojcu Misjonarzowi za przewodniczenia Misji Świętej i Wam Drodzy Parafianie za ten czas wspólnej modlitwy, umocnienia w wierze i nawrócenia. Zapraszam Was jeszcze na nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne i adorację krzyża misyjnego (17:oo). Na koniec włączymy dzwon, który wezwie nas do modlitwy za tych ochrzczonych, którzy zlekceważyli ten święty czas. Zawsze mogą oni liczyć na nasza modlitwę, ale nawrócić się trzeba samemu. Niektórzy spośród nas musieli przebywać na kwarantannie i nie mogli być z nami.

2. Kolekta jest kolektą na zakończenie Misji. Bóg zapłać za wsparcie dzieł Misjonarzy Świętej Rodziny. Za tydzień będzie kolekta ogólnopolska na misje, a po mszach odbędzie się zbiórka związana z Dniem Papieskim na młodzież, poprzez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. (Dzień Papieski w naszej parafii został przesunięty o tydzień ze względu na odbywające się Misje). Bardzo proszę, aby tę zbiórkę przeprowadziła młodzież na czele z KSM.

3. Trwa miesiąc różańcowy. Matka Boża - która w czasie objawień zawsze wzywała do modlitwy różańcowej – zaprasza i dzisiaj. W tygodniu różaniec jest po mszy. W sobotę i niedziele przed mszą wieczorną. Wszystko wg porządku nabożeństw. Zapraszam szczególnie w Uroczystość Św. Jadwigi – patronki Śląska.

4. W piątek: a) jest msza szkolna w intencji Sióstr Jadwiżanek; b) zapraszam nauczycieli na msze i różaniec; c) młodzież KSM ma spotkanie o 18:oo; d) o 18:15 będzie nauka przed chrztem dziecka. Następna taka nauka będzie w piątek 13. listopada o 17:45. Planując chrzest proszę przyjść na taka naukę.

5. UWAGA! W obecnej sytuacji zagrożenia wirusowego, wymogi sanitarne żółtej strefy są obowiązkowe!: dezynfekcja, zakrywanie nosa i ust, dystans. Dzisiaj w niedzielę są odprawiane dwie dodatkowe msze o 9:oo i 12:oo.

6. W odpowiedzi na pytania parafian dotyczące kolędy: jest jeszcze trochę czasu na ostateczne decyzje. Nie jesteśmy w stanie dokładnie przewidzieć rozwoju sytuacji związanej z koronawirusa. Jeżeli sytuacja epidemiczna uniemożliwi przeprowadzenie tzw. kolędy w tradycyjnej formie, wtedy odwiedziny duszpasterskie ograniczamy wyłącznie do błogosławieństwa domów i mieszkań na zaproszenie gospodarzy. Ponadto odprawimy dodatkowe msze niedzielne w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. (Szczegóły w listopadzie)

7. W Gościu Niedzielnym znajdziemy film DVD Ziemia Maryi – piękny obraz o Matce Jezusa. Przeczytajmy też o nowej encyklice papieża Franciszka Fratelli tutti (słowo kluczowe: braterstwo i dialog) oraz artykuł o Księdzu Janie Macha.