OGŁOSZENIA PARAFIALNE
18.10.2020r.

1. XXIX Niedziela Zwykła.

  • Obecna niedziela to Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Świat misji będzie główną intencją modlitewną rozpoczętego tygodnia.
  • Kazania wygłosi dziś ks. Rafał Borkowy – przełożony WŚSD. Dziękujemy!
  • Pamiętamy o Służbie Zdrowia w dniu patronalnego Święta Św. Łukasza.
  • Dzisiaj ma miejsce liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej mszy.
  • Kolekta jest przeznaczona na misje. Za tydzień będzie kolekta parafialna (ostatnia taka była 6.09). Bóg zapłać za kilka ostatnich przelewów na parafię.
  • Dzisiaj po mszach ma miejsce zbiórka na fundusz stypendialny dla zdolnej ubogiej młodzieży – to żywy pomnik Św. Jana Pawła II. (W całej Polsce taka kwesta miała miejsce w Dzień Papieski 11.10 - kończyliśmy wtedy Misje Parafialne).
  • Obowiązują nas: maseczka, dystans, dezynfekcja. Limit 190 os./kościół+chór.

2. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy godnie przeżywali czas Misji Świętych.

3. Trwa miesiąc różańcowy. Niech połączy nas ta modlitwa. Postarajmy się zawitać na różańcu chociaż raz w tygodniu. Dajmy przykład dzieciom i młodzieży.

4. Proszę, aby we wtorek lub w czwartek po różańcu kandydaci uczestniczący w przygotowaniu do bierzmowania z klasy siódmej i ósmej zostawili swoje wypełnione deklaracje włożone do koperty adresowanej do księdza proboszcza. Zostawiamy je w zakrystii lub kancelarii parafialnej do 18:3o. Od złożenia deklaracji otrzymanej na spotkaniu formacyjnym kontakt z młodzieżą będzie odbywał się do odwołania drogą elektroniczną. Dotychczas młodzież przed bierzmowaniem spotkała się już: 1) na spotkaniu formacyjnym we wrześniu, 2) na mszy młodzieżowej w dniu Św. Stanisława Kostki oraz 3) na spotkaniu misyjnym dla młodzieży (w niedzielę 4.10). Część uczniów nie wykazało żadnego zainteresowania powyższym. Drodzy Rodzice! Jedynie garstka dzieci i młodzieży uczestniczyła w jakimkolwiek spotkaniu misyjnym.

5. W czwartek na różaniec zapraszam młodzież klasy 7 i 8., która z różnych przyczyn nie przystąpiła lub zlekceważyła przygotowania do bierzmowania. Po różańcu w salce domu parafialnego osoby zainteresowane przygotowaniem do przyjęcia tego sakramentu w 2021 będą mogły rozpocząć lub wznowić zaniedbane przygotowania. Spotkamy się w kościele po różańcu i zachowamy wszystkie wymogi sanitarne. Kolejne bierzmowanie jest planowane na 2023 rok.

6. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego. Tamże m.in: tematyka misyjna; o przyjmowaniu Komunii Św.; o COVID-19. Jest też nowy nr Misyjnych dróg.

 

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 15

Wczoraj 329

Tydzień 1176

Miesiąc 719

Ogółem 379433

Currently are 15 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions