OGŁOSZENIA PARAFIALNE

25.10.2020r.

1. XXX Niedziela Zwykła. W wielu parafiach obchodzi się dziś Święto Poświęcenia Kościoła Własnego. W naszej parafii obchodziliśmy je w lipcu w 70. rocznicę poświęcenia świątyni. Dzisiaj wprowadzamy do odwołania trzy dodatkowe msze niedzielne - o 9:oo, 11:3o i 17:oo. Rozpoczynamy ostatni tydzień paźdz. różańca!

2. Koronawirus: obowiązują zasady czerwonej strefy. Limit osób w kościele: 114.

3. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na cele parafialne. Bóg zapłać za ofiary na bieżące rachunki parafialne. Tak się złożyło, że ostatnia kolekta parafialna była 6. tygodni temu. Kolejna będzie 8. listopada na opał – gaz i olej opałowy. Kościół trzeba ogrzać i oświetlić bez względu na to ilu wiernych przychodzi na msze. Finalizujemy powoli należności za wykonane prace przy Kaplicy 1722. Bez dodatkowych ofiar wiernych przelewanych na remonty i inwestycje nie byłoby to możliwe. Wsparcie dzieła odbudowy kaplicy nie cieszyło się tym samym dynamizmem co budowa organów, czy inwestycja nowych ławek. Była to jednak praca konieczna i przedstawiona wszystkim, którzy chcieli ją wesprzeć. Dlatego jeszcze raz dziękuję za ofiary złożone i przelane na ten cel. Same kolekty wystarczają na bieżące wydatki, a w czasie pandemii po raz pierwszy fundusz remontowy musiał wesprzeć kasę parafialną. Zwykle bywało odwrotnie. Dziękuję też wiernym, którzy nie mogąc być razem z nami na mszach, przekazują przez rodzinę swoją zwyczajową zaplanowaną ofiarę – podobnie jak to czynili wiosną

4. Na chwilę obecną wstrzymujemy wszystkie spotkania grup parafialnych. Liturgia będzie krótsza i przebiegać będzie z zachowaniem wszelkich znanych nam zasad sanitarnych. Niektóre msze będą bez organów. W niedzielę będą odprawiane trzy msze dodatkowe. Wizyta księdza u chorego będzie możliwa na zgłoszenie telefoniczne. Nie będzie regularnego miesięcznego obchodu chorych do odwołania. Jest Apostolstwo Chorych – weźmy je do domu.

5. Proszę o informację gdyby ktoś chory lub starszy potrzebował pomocy. Musimy zdać egzamin z wzajemnej solidarności i pomocy.

6. Wkrótce Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W obecnym czasie starajmy się rozłożyć nasze wizyty na cmentarzu na wszystkie osiem dni oktawy uroczystości w różnych porach dnia. Nie idźmy wszyscy 1. listopada! Nie będzie tradycyjnej procesji. Jeśli będzie można nawiedzać cmentarze, obowiązywać tam będzie odstęp 1,5 metra od siebie i maseczka.

7. Zalecki już teraz można składać w zakrystii lub kancelarii. Kartki są przygotowane w tyle kościoła. Proszę osobom starszym pomóc w wypisaniu zalecek. Młodzi mogą je wypisać drukiem i tak poznają swych przodków.

8. Jest Gość Niedzielny i są czasopisma misyjne (te można zabrać gratis).

9. Do końca listopada możemy w kancelarii lub zakrystii złożyć swój podpis z pesel. popierający projekt ustawy - Tak dla rodziny, nie dla gender!

 

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 18

Wczoraj 329

Tydzień 1179

Miesiąc 722

Ogółem 379436

Currently are 4 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions