06-12-2020r.

1. II Niedziela Adwentu. Adwent wciąż przypomina o trwającym przez wieki pragnieniu przyjścia Boga w Narodzie Wybranym. Zapowiada powtórne przyjście Zbawiciela Świata, który przemieni ciało nasze śmiertelne w chwalebne. Przeto żyjmy trzeźwo, pobożnie i sprawiedliwie. Modlimy się za Kościół na Wschodzie.

2. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii i tak pozostanie do końca roku (oprócz pasterki i drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia). Bóg zapłać ofiarodawcom za złożone i przelane - w tym kryzysowym czasie - dary!

3. Niezmiennie zachowujmy znane nam wszystkim zasady: 1) dystans 1,5 metra (nie tylko od osoby obok mnie, ale również za mną i przede mną), 2) noszenie maseczki zakrywającej usta i nos oraz 3) mycie rąk i częsta dezynfekcja. 4) Limit osób przebywających w kościele: do 60 osób. Chętnie pomagajmy potrzebującym.

4. Pozostało jeszcze kilka kompletów obrazków roratnich dla najmłodszych. Są też świece CARITAS i nowy numer Gościa Niedzielnego. Opłatki wigilijne wraz z listem proboszcza sukcesywnie docierają do naszych domów.

5. Trzeba też wspomnieć, że dzisiaj jest dzień Świętego Mikołaja, którego nigdy nie należy mylić z dziadkiem na saniach lub czerwonym, starym krasnalem. Niech Bóg błogosławi wszystkim, którzy wzorem Świętego Biskupa pamiętają o innych. Do proboszcza nie przyszedł Św. Mikołaj, choć siedzi na miejscu jak mnich jaki.

6. We wtorek świętujemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. To ważne święto maryjne, szczególnie dla nas, spod pięknego znaku Niepokalanego Serca Maryi. Ten dzień jest również świętem dla uczestniczących w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Odprawimy 3 msze. Na 18:oo zapraszam tylko (ze względu na limit osób) Dzieci Maryi z rodzinami oraz rodziców z dziećmi klasy 3 i 4. Na tej mszy zostaną poświęcone medaliki. Wspólnota Dzieci Maryi nie zasiądzie w tym roku do agapy, ale z pustą ręką do domu dzieci nie pójdą – dodaje Święty Mikołaj.

7. We wtorek o 12:oo odprawimy w kościele kolejną znaną nam Godzinę Łaski.

8. Msze św. roratnie są odprawiane według porządku nabożeństw. Zapraszam na roraty: w czw. uczniów kl. 5 i 6, zaś w piątek 7 i 8 oraz młodzież. (na 17:oo). Dzieci młodsze niech przyjdą w sobotę o 10:oo.

9. Pierwsze Msze św. dodatkowe w intencji mieszkańców poszczególnych ulic, nazwijmy je umownie „kolędowe”, będą odprawiane od III Niedzieli Adwentu według porządku nabożeństw (w miejsce kolędy, której w tym roku nie będzie). Niestety trzeba zachować limit osób. Dlatego parafianie dłuższych ulic będą podzieleni na 2. msze. Nie ogłaszam żadnej szczególnej zbiórki materialnej. W naszej parafii każdy wie jak można wesprzeć parafię ofiarą dodatkową. Przypomnę, że ofiara u nas jest zawsze dobrowolna i nie jest to slogan. Zależy mi na tym, aby składali ją tylko Ci, którzy zdecydowanie chcą wesprzeć nadwątlony teraz rachunek parafii. Jeśli nie ma takiej woli, proszę wstrzymać się od składania jakiejkolwiek ofiary. Tylko ofiary z serca są miłe nie tylko Bogu, ale i ludziom. Natomiast kolędy na wyraźne zaproszenie gospodarza rozpocznę po świętach.