07-02-2021r.

1. V Niedziela Zwykła. W tekście dzisiejszej ewangelii teściowa Piotra zostaje określona dosłownie jako pyessousa (gr.), czyli płonąca. W momencie jej uzdrawiania Jezus nie wypowiada żadnej modlitwy, co wskazuje na to, że cudu dokonuje On bezpośrednio swoją mocą. W tradycji Kościoła scena ta interpretowana była na zasadzie pewnej dychotomii: tak jak woda gasi ogień, tak i Jezus (woda żywa) uzdrawia człowieka przez obmywający z grzechu chrzest. Kontakt z Jezusem jest dla człowieka zawsze łaską i przy dobrej woli z wiarą, okazją do uzdrowienia.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji – na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych. Bóg zapłać za ofiary!

3. Nadal przypominam i proszę o zachowanie zasad reżimu sanitarnego.

4. W czwartek przypada Światowy Dzień Chorego. To dzień wspomnienia Matki Bożej z Lourdes. To francuskie miasto jest duchową stolicą ludzi chorych, którzy w Bogu pokładają nadzieję. Módlmy się też gorąco za Opiekunów chorych i całą Służbę Zdrowia, szczególnie w gorącym czasie pandemii. Dziękujmy Bogu, że w naszym kraju nie wszyscy poddają się krzykliwej machinie śmierci wobec najsłabszych dzieci i wobec chorych seniorów, serwując im możliwość eutanazji, która jest swego rodzaju dobrocią i podarunkiem pseudonowoczesnego świata. Cieszę się, że wielu naszych seniorów i chorych przyjęło 2 lutego sakrament chorych

5. W PIĄTEK JEST W NASZEJ PARAFII WIECZNA ADORACJA. JEJ PLAN ZNAJDZIEMY W GABLOTCE I NA STRONACH PARAFII. Adres: www.parafiakokoszyce.pl Podział na poszczególne ulice jest po to, aby nigdy Pan Jezus nie pozostał na ołtarzu sam. Gdyby się tak zdarzyło, ostatni wychodzący z kościoła zgłasza ten fakt proboszczowi. Proszę zachęcać się wzajemnie i zapraszać na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Przyjdźmy razem z dziećmi, zaprośmy do kościoła młodzież na 18:3o. Od 31. minuty danej godziny, proszę aby adorować w ciszy zapadając w modlitwę duszy. W intencjach modlitewnych pamiętajmy o wszystkich i uwierzmy w siłę modlitwy pełnej wiary i czystości serca. Módlmy się za nieprzyjaciół Kościoła i wiernych obojętnych na obecność Jezusa.

6. Każdy kto w piątek pójdzie na ofiarę, złoży swój dar na wszystko to, co jest potrzebne do sprawowania liturgii: wino, komunikanty, świece, renowacja i higiena szat liturgicznych i obrusów ołtarzowych zawsze nienagannie czystych. W ostatnich latach uzupełniliśmy księgi liturgiczne i garnitur ornatów, alb i płócien używanych podczas Eucharystii. Strojów ministranckich mamy więcej, niż samych ministrantów. Włączenie się w troskę o ciepło i światło w kościele też jest troską o liturgię na Chwałę Pana. Dziękuję za złożone przed tygodniem ofiary na gaz. Kościół zawsze czeka na wiernych i dzięki dobrym ludziom jest przygotowany.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To ostatnia niedziela przed Wielkim Postem. Kolekta będzie na parafię. Teraz trwa karnawał ograniczony pandemią, co wykorzystajmy do refleksji nad tym jak przebiega - to jedno, dane nam od Boga na ziemi życie.

8. Jest Gość Niedzielny, a w nim: Kto jest Panem Życia?