OGŁOSZENIA PARAFIALNE

28-02-2021r.

 

1. II Niedziela Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że ten święty czas powinien w nas rodzić porządkowanie swojego życia na kanwie Bożego Słowa i przeżywanej Eucharystii, wraz z nabożeństwami pasyjnymi. Ważna jest postawa postna i pokutna. Nie odkładajmy spowiedzi dopiero na Wielki Piątek. Uczmy nasze dzieci klimatu wiekopostnego i wyrzeczeń na miarę wieku dziecka.

2. Kolekta tej niedzieli jest na Dzieło PomocyAd Gentes, którego celem jest: wspieranie polskich misjonarzy Kościoła Katolickiego w realizacji ich misji, oraz wspieranie działalności charytatywnej (dla redukcji ubóstwa), a także: społecznej, kulturowej, edukacyjnej, medycznej na terenach misyjnych. Dzieło to realizuje powyższe cele przez: przez świadczenie bezpośredniej pomocy finansowej, rzeczowej i organizacyjnej w takich projektach jak: ewangelizacja, budowa kościołów, wspieranie szkół, wspieranie domów opiekuńczych i świetlic z posiłkiem, leczenie i kształcenie misjonarzy.

3. Proszę o zachowanie aktualnych zasad reżimu sanitarnego na czas pandemii! Są one powszechnie znane i co rusz przypominane. Komunię św. bezpośrednio do ust przyjmujemy z rąk księdza proboszcza. Kiedy komunikuje jeden kapłan wpierw niech podejdą osoby przyjmujące Komunię św. na rękę.

4. Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście: Droga Krzyżowa jest odprawiana w piątek o 16:1o i o 17:4o, oraz w sobotę o 10:oo dla dzieci. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedzielę o 15:oo.

5. Obecny Gość Niedzielny kontynuuje rekolekcje wielkopostne z księdzem Franciszkiem Blachnickim. Pozostałe czasopisma zabierzmy proszę dla domowej lektury religijnej w czasie postu. Są podane gratis.

6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I piątek mamy: nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po rannej mszy, dwie drogi krzyżowe, kolektę na cele miłosierdzia, okazje do spowiedzi od 16:2o, obchód chorych, których zgłaszamy telefonicznie w czwartek w godz. od 9:oo do 15:oo. Proszę przekazać tę wiadomość rodzinom nieobecnym w kościele, które mają u siebie w domu osobę chorą. W I sobotę mamy: nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po rannej mszy i drogę krzyżową dla dzieci. Dalsza część obchodu chorych od 8:3o (zgłoszonych telefonicznie w czwartek)

7. W czwartek zapraszam na 17:4o rodziców dzieci komunijnych z 3 klasy na formacyjne spotkanie. Będzie ono w kościele. Usiądźmy w pierwszych ławkach po stronie ambony zachowując odstępy od siebie. Mamy nadzieję, że I Komunia Św. odbędzie się w zaplanowanym czasie, tj. 2 maja. Tydzień później w sobotę dzieci pojadą na pielgrzymkę.

8. Dziękuję ministrantom wiernie służącym ołtarzowi w tym trudnym czasie.

9. W obecnej sytuacji nie planujemy rekolekcji wielkopostnych (limit 60 osób). Do 11 kwietnia na pewno będą odprawiane w niedziele msze św. dodatkowe.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 77

Wczoraj 661

Tydzień 3549

Miesiąc 6862

Ogółem 444031

Currently are 13 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions