14.03.2021r.

1. IV Niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości, od słów dawnej antyfony: Lætáre, Ierúsalem (Raduj się Jeruzalem!) oraz Lætátus sum in his quæ dicta sunt mihi: in domum Dómini íbimus (ucieszyłem się gdy mi powiedziano, pójdziemy do domu Pana). To czas chwilowego wytchnienia w pokucie w połowie okresu pokutnego. Kapłan może użyć koloru liturgicznego różowego.

2. W ramach ogłoszeń usłyszymy komunikat Ks. Arcybiskupa dot. wsparcia CARITAS.

3. Niedzielne homilie głosi ksiądz Rafał Borkowy wychowawca WŚSD z Kokoszyc. Dziękujemy księżom z seminarium za wszelką pomoc duszpasterską w naszej parafii w czasie pandemii, kiedy odprawiamy w niedziele aż 6 mszy św.

4. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za tydzień jest kolekta na archidiecezję. Dziękuję Wam - z serca składającym ofiary na cele parafialne!

5. Przypominam i proszę o zachowanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

6. Gość Niedzielny relacjonuje historyczną wizytę papieża Franciszka w Iraku. W środku znajdziemy też pamiątkę - magnes na lodówkę z wizerunkiem Św. Józefa.

7. Ksiądz proboszcz prosi o wsparcie modlitewne na czas prowadzenia rekolekcji wielkopostnych w Chorzowie.

8. W piątek 19 marca jest Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ze względu na to, że przypada ona w Roku Świętego Józefa, chcemy ją przeżyć tym bardziej uroczyście:

• Będą odprawione 3. Msze św. – 10:oo; 17:oo i 18:3o. Seniorzy są zaproszeni na 10:oo, a kto ma więcej sił może też przyjść na krótką Drogę Krzyżową o 9:3o. Młodzież zapraszam na 18:3o – wcześniej jest Droga krzyżowa o 17:5o.
  • Będą 3 Drogi Krzyżowe9:3o;16:1o;17:5o. (dla dzieci DK jest w sob. o 10:oo)
  • Nie ma postu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych
  • Okazja do spowiedzi św.: 9:15; 16:15; 18:oo.
  • Od środy można nabywać specjalny numer Gościa Niedzielnego - poświęcony w całości wspaniałej postaci Św. Józefa. Cena tego Gościa Extra – 9 złotych.
  • Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który będzie trwał do 25 marca - do dnia Uroczystości Zwiastowania Pańskiego.
  • W gablotce i na stronach parafii znajdziemy stosowne dokumenty Kościoła dotyczące Roku Św. Józefa: Dekret Penitencjarii Apostolskiej na 150. rocznicę ogłoszenia Św. Józefa Patronem Kościoła Katolickiego; Dekret Metropolity katowickiego o odpustach w Roku Jubileuszowym w Archidiecezji Katowickiej. Tamże są też wypisane Kościoły Jubileuszowe.

9. Ponadto w gablotce i na stronach parafii znajdziemy: Komunikat Metropolity Katowickiego w sprawie przekazania jednego procenta podatku dochodowego na rzecz CARITAS ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ (dzisiaj odczytany); oraz Apel o uszanowanie niedzieli jako dnia wolnego od pracy.

10. Poproszono mnie, aby ogłosić: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie realizuje program mający na celu dofinansowanie z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych na podstawie naboru wniosków, które można już składać. Szczegóły znajdziemy w gablotce przy chodniku.

Miesiąc 20682