21-03-2021r.

1. V Niedziela Wielkiego Postu rozpoczyna II część okresu Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Modlitwy i pieśni podkreślają znaczenie cierpień Jezusa dla naszego zbawienia. Od dzisiaj do końca Liturgii Męki Pańskiej zachowuje się zwyczaj zasłaniania krzyży. O 15:oo przeżyjemy kolejne Gorzkie Żale z kazaniem. W sytuacji narastającej pandemii wróćmy do wspólnego śpiewu Suplikacji.

2. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za każda ofiarę!

3. Można dziś nabyć:

1. nowy numer Gościa niedzielnego w cenie 5 złotych.
  2. numer specjalny Gościa Niedzielnego Extra – o Św. Józefie w cenie 9 złotych. (Kto kupi obydwa numery niech wrzuci do drewnianej skarbony 12 złotych).
  3. Paschaliki Wielkanocne jako wsparcie dzieł miłosierdzia CARITAS. Ofiara od 5 złotych. Proszę się poczęstować krówką o smaku dzieciństwa. Jeśli ktoś w poście nie je słodyczy – krówka może poczekać w torebce. Są też do wzięcia karteczki z informacjami o działalności CARITAS. Dziękuje kilku rodzinom, które przelały swoje środki na pomoc miłosierdzia w parafii.

4. Trwa Tydzień Modlitw o Ochronę Życia rozpoczęty 19. marca w Uroczystość Świętego Józefa, którą świętowało wielu parafian. Niech te intencje będą bliskie naszemu sercu. W modlitwie wspólnej i indywidualnej niech nam pomoże broszurka przygotowana na dni 19-25. marca – można z niej skorzystać. Bogaty wybór materiałów zawsze znajdziemy na www.zazyciem.pro-life.pl

5. We wtorek odprawimy Eucharystię w intencji księdza Tomasza w dniu jego urodzin. Nasza modlitwa niech wyprasza łaskę zdrowia i radości kapłańskiej oraz będzie wyrazem wdzięczności za Jego gorliwą służbę w naszej parafii.

6. W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w którą obchodzimy Dzień Świętości Życia. Będziemy się modlić w intencji poczętych dzieci, a także o to, by szalejąca w Europie cywilizacja śmierci nie weszła do naszej kultury i świata wartości. Módlmy się także o wolność od propagowanej mody nazwanej niewinnie eutanazją. W tym dniu można rozpocząć adopcję dziecka poczętego – jest to forma modlitewnego wsparcia dzieci zagrożonych już przed urodzeniem. Uczynimy to na mszy św. o 18:oo.

7. Najbliższa niedziela to już Niedziela Palmowa. Kolekta tej niedzieli i w I święto będzie parafialna. Z drżeniem serca informuję, że nie mamy 100% pewności, czy w dobie narastającej trzeciej fali pandemii będzie można bez dodatkowych obostrzeń sprawować liturgię Triduum Paschalnego. Módlmy się, by nie powtórzył się scenariusz z ubiegłego roku. Wszystko to co może nastąpić od razu wyświetlę na stronach parafii, a nie dopiero w ogłoszeniach. Tymczasem obowiązują nas znane zasady sanitarne podawane od tygodni.

8. W Wielki Wtorek odwiedzę chorych parafian. UWAGA! W obecnym czasie pandemii wizytę księdza w domu chorego zgłaszamy telefonicznie. Uczyńmy to dopiero dzień przed, czyli w Wielki Poniedziałek, dzwoniąc na nr 324562174. Jest mi przykro, że niektórzy chorzy o tym nie wiedzą, bo nikt im tego nie przekazuje. Proszę, aby tak się nie stało teraz. Przekażmy chorym to ogłoszenie.