11.04.2021r.

1. II Niedziela Wielkanocna znana pod historyczną nazwą Biała Niedziela, to również Święto Miłosierdzia Bożego z ustanowienia Św. Jana Pawła II.

• Według objawień mistycznych Św. Faustyny Kowalskiej, o ustanowienie tego święta prosił sam Jezus Chrystus i dał obietnice związane z nim. Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była Świętem Miłosierdzia (Dz. 299).
  • W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św. dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar.
  • W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat. Miłosierdzie Moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki, ani anielski (Dz. 699).
  • Pierwsza niedziela po Wielkanocy jest Świętem Miłosierdzia, ale musi być i czyn; żądam czci dla Mojego miłosierdzia przez obchodzenie uroczyście tego święta i przez cześć tego obrazu (Dz. 742).
  • Wydarzenia historyczne, które miały miejsce w Niedziele Miłosierdzia: 1993 - została beatyfikowana Faustyna Kowalska, a w Roku Wielkiego Jubileuszu 2000 - została kanonizowana. 2011 - Jan Paweł II został ogłoszony błogosławionym, zaś w 2014 - Jan Paweł II został ogłoszony świętym razem z Janem XXIII.
  • Obecna niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.
  • Dokładnie o 15:oo odmówimy w kościele Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  • Gość Niedzielny - w nim AKT OSOBISTEGO POŚWIĘCENIA SIĘ NSPJ z obrazkiem.

2. Obostrzenia sanitarne dotyczące limitu wiernych w kościołach zostały przedłużone do 18. kwietnia. W naszym kościele ten limit wynosi 45 osób i musi być ściśle przestrzegany. Dlatego wprowadzamy na dziś i następne niedziele dwie msze dodatkowe o 6:oo i 7:oo. Te msze cieszyły się najwyższą frekwencją. W czasie Świąt najmniej wiernych przychodziło na msze o 12:3o i 15:oo - dlatego do nich nie wracamy. Tak więc odprawimy dzisiaj 8 mszy świętych: 6:oo; 7:oo; 8:oo (online); 9:oo; 10:3o (online); 11:3o; 16:oo; 17:oo.

3. Kolekta jest przeznaczona na CARITAS ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ.

4. W tak uroczystym dniu dziękuję serdecznie: a) Pani Irenie Gawlina za udzielaną od lat pomoc proboszczowi w parafialnej diakoni charytatywnej. b) kilku rodzinom, które przelały ofiary tytułem: na dzieła miłosierdzia lub dla potrzebujących. c) wszystkim, którzy nabyli świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i Paschaliki CARITAS. Tym samym wsparliście dzieła miłosierdzia. d) parafianom uczestniczącym w kolektach charytatywnych - głównie w I. piątki. e) pomagającym materialnie biednym Misjom podczas kolekt i zbiórek: Ad Gentes; Pomoc Kościołowi w Potrzebie; Kościół na Wschodzie. f) tym, którzy przy Adoracji Krzyża złożyli ofiarę na Ziemię Świętą i prześladowanych chrześcijan. g) wspierającym studiującą ubogą młodzież (w Dniu Papieskim) h) za ofiary na paliwo dla misji. (przy poświęceniu pojazdów). i) za ofiary naszych dzieci z Murzynka przy stajence. j) za ofiary do skarbony misyjnej (Msze św. misyjne; wspomagamy kilka Funduszy Misyjnych; bezpośrednio wspieramy misjonarzy podczas ich urlopu i czasopisma misyjne). Dzięki za to wszystko!

Miesiąc 12020