25.04.2021r.

1. IV Niedziela Wielkanocna to Niedziela Dobrego Pasterza. Modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele na całym świecie. Pamiętamy o Misjonarzach i Misjonarkach oraz domach zakonnych rozsianych po całym świecie. Do modlitw w domu dołączmy piękny psalm: Pan jest moim Pasterzem

2. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za tydzień na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne z wyjątkiem mszy komunijnych. Bóg zapłać za każda ofiarę składaną lub przelewaną w sytuacji limitów uczestników liturgii.

3. Wprowadzone od Niedzieli Palmowej zasady bezpieczeństwa sanitarnego zostały utrzymane. Dlatego nadal w kościele może przebywać jedynie 45 osób, a po wystawieniu w drzwiach kościoła tablicy z napisem: STOP – proszę nie wchodzić – limit przekroczony, proszę dostosować się do tego wymogu. Główne drzwi do kościoła zostaną na oścież otwarte (jeśli będą wierni przed kościołem), aby można mieć kontakt wzrokowy z ołtarzem. Głośnik zewnętrzny będzie włączony, a Komunia św. przyniesiona. Po mszy wychodzimy bocznym wyjściem.

4. Kolejny raz apeluję o zachowanie odstępu od siebie w promieniu 1,5 metra. Mimo licznych próśb kierowanych od miesięcy, ten wymóg jest nagminnie łamany w naszej parafii i to przez te same osoby. Proszę samemu zadbać, by nikt nie siadał za moimi plecami lub przede mną!!! Jeśli trzeba, proszę wytłumaczyć co to znaczy w promieniu co najmniej 1,5 metra. Nosimy maseczkę dobrze nałożoną.

5. W czwartek jest Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej patronki Europy. W sobotę Święto Św. Józefa w roku Świętego Józefa. Dlatego zapraszam czcicieli tego wspaniałego patrona na dodatkową mszę o 10:oo. Z kolei o 15:oo Ks. Mateusz Tomanek odprawi mszę św. w intencji strażaków i ich rodzin (w limicie 45 osób).

6. Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny czekają na nas w tyle kościoła. W Gościu wyczytamy m.in. o różnicy między czterema szczepionkami oraz o kierownictwie duchowym. Polecam artykuł o pandemii jako znaku czasu (s.32).

7. Nabożeństwa majowe będą odprawiane według porządku nabożeństw.

8. Za tydzień w niedziele jest w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii św. naszych dzieci z klasy trzeciej. Jest to święto eucharystyczne w parafii. Dzieci przystąpią do Komunii podzielone na dwie grupy: I – o 10:3o, i II - o 12:oo. Na te msze św. będą obowiązywać wejściówki dla rodziców i chrzestnych. Będzie transmisja online. Popołudniu będą nabożeństwa dziękczynne, podobnie tylko dla dzieci i wyznaczonych gości. Nabożeństwa te nie będą transmitowane. 3 maja dzieci będą mieć również tylko w swoim gronie msze dziękczynne o 10:3o i 12:oo przy zamkniętych drzwiach. Próba przed liturgią będzie w czwartek o 18:oo. Pierwsza spowiedź dzieci z rodzicami będzie w piątek o 18:oo. Dodatkowa spowiedź dla parafian: w sobotę od 9:oo do 9:5o. Odwołujemy na razie wspólną pielgrzymkę. Poczekamy na czas bez obostrzeń.

9. Pilnie proszę o uregulowanie do końca kwietnia zaległych należności za wynajem miejsca grobowego. W przejrzanej dokumentacji cmentarza znajduje się aż 80 nieopłaconych grobów i to w czasie kłopotów finansowych cmentarza. Od 4 maja będzie formowana lista grobów do likwidacji. Wielu opiekunów grobów ma lekceważący stosunek do tych ogłoszeń od lat.