27-06-2021r.

1. XIII Niedziela Zwykła. Jezus leczy i uzdrawia wszystkich, którzy przychodzą do Niego z wiarą i ufnością. Według wiary naszej otrzymujemy uzdrowienie ciała i zdrowie duszy. Jeśli zaś wątpimy, nie możemy oczekiwać, że coś od Pana otrzymamy. Bez wiary nie można podobać się Bogu, bez wiary nie ma przepływu łaski i mocy Bożej do naszego życia.

2. Kolekta tej niedzieli jest parafialna. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół! Za tydzień będzie kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Potem do końca lipca będą kolekty na cele parafialne. Kierowcy w czasie poświęcenia pojazdów wsparli fundusz misyjny Miva Polska sumą bez mała 600 złotych. To fundusz dbający o środki transportu na misjach.

3. W związku z zasadami bezpieczeństwa sanitarnego nadal obowiązuje nas w świątyni zakrywanie ust i nosa. Ponadto dezynfekujemy ręce i można zająć tylko 75% miejsc, co u nas oznacza 6 osób w ławce z zachowaniem możliwego dystansu pomiędzy uczestnikami spoza rodziny. 180 osób w ławkach oraz miejsca stojące sprawiają, że limit osób w kościele przestał już być problemem. Dzisiaj odprawiamy ostatnią mszę św. tzw. dodatkową w czasie pandemii. Dyspensa od uczestnictwa we mszy św. niedzielnej z powodów pandemicznych jest już odwołana. Dziękuję wszystkim wiernym, którzy korzystali z tych mszy świętych w czasie najtrudniejszym. Było ich wiele i dobrze, że tak było.

4. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy wspierali finansowo parafię, w czasie kiedy płynność finansowa była dwukrotnie zagrożona. Dziękuję przelewającym ofiary i za każdą złotówkę z serca ofiarowaną w czasie kolekt. Trwajmy w modlitwie, aby zaraza odeszła od nas na dobre.

5. Dziękuję też tym parafianom, którzy pozytywnie odpowiedzieli na mój apel wystosowany w formie prośby i rzeczywiście zużyte znicze wyrzucają do swoich przydomowych prywatnych kubłów. Ten drobny gest istotnie zmniejsza wydatki parafii za wywóz śmieci, liczone od m3 w nowych kosmicznych stawkach.

6. Mamy już wakacje! Wyjeżdzającym na urlop życzę wiele radości i zdrowia! Będziemy pamiętać o Was w modlitwie wiernych. Wypocznijcie i pamiętajcie o mszy św. niedzielnej. Jest ona naszym obowiązkiem i świadectwem wiary. Potrzebą serca?

7. We wtorek 29.06 przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu przeżywamy Święto Papieskie – dzień szczególnej modlitwy Kościoła w intencji Ojca Świętego Franciszka. W naszej parafii odprawimy mszę św. w intencji papieża i zbierzemy kolektę na Stolicę Apostolską (Świętopietrze).

8. Po okresie pandemicznym zostają wznowione spotkania Legionu Maryi. We wtorki o 15:3o czekamy na starych i nowych legionistów.

9. W tym tygodniu mamy Dni Eucharystyczne: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

10. Obchód chorych w lipcu będzie miał miejsce w I piątek miesiąca i nadal trzeba zaprosić księdza telefonicznie – najlepiej dzień przed, w czwartek w godzinach 9:oo-12:oo. W piątek około 9:oo odwiedzę zgłoszonych chorych z ulicy Pałacowej, Gagarina, Smolnej i Matki Teresy. Po 10:oo pójdę do pozostałych chorych. Chorych nie obowiązuje post eucharystyczny.

11. Poproszono, aby przypomnieć o Narodowym Spisie Powszechnym (gablotka)