01-08-2021r.

1. XVIII Niedziela Zwykła. Zostaliśmy pouczeni, że trzeba porzucić starego człowieka z jego postępowaniem, odnawiając się w myśleniu, przyoblekając nowego człowieka, stworzonego według Boga, który jest Prawdą. Sama wiedza to za mało.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii w czasie kolekty.

3. Słysząc o licznych powodziach, ulewach, podtopieniach i wichurach, nie ustawajmy w modlitwie za poszkodowanych w tak trudnych dla nich chwilach, a dzisiaj zgodnie z zapowiedzią, w całej Polsce wierni mają okazję wspomóc poszkodowanych swoją ofiarą materialną. Kto chce, może ją złożyć do koszyczka wychodząc z kościoła lub wrzucić do drewnianej skarbony. Z góry dziękuję za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki. Zebraną kwotę przekażemy od razu Caritas Polska.

4. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – zatem proszę zerknąć do porządku nabożeństw. W wakacyjnym czasie zapraszam dzieci na adorację i Mszę św. w I piątek. Liczę na to, że dorośli przyjdą wespół z dziećmi i wnukami.

5. W piątek od 9:oo jest obchód chorych. Zapisy w czwartek do 12:oo (nr 324562174)

6. We wnętrzu kościoła, nadal obowiązują nas aktualne zasady bezpieczeństwa sanitarnego, tj. noszenie maseczki i zachowanie limitu – 75% wszystkich miejsc, co się przekłada na: 6 osób w ławce. Ponadto: zachowanie możliwego dystansu od siebie i przyjmowanie Komunii św. na płasko wyciągniętą dłoń. Komunie św. bezpośrednio do ust można przyjąć z rąk proboszcza, (a jeśli go nie ma, od innego kapłana wskazanego przez celebransa). Jeśli komunikuje jeden kapłan, wpierw udziela Komunii św. na rękę, następnie do ust. Zasady te są stosowane od kilku miesięcy, a jednak trzeba je przypominać. Módlmy się, aby nie powtórzył się scenariusz trudnych pandemicznych dni. Wspólnie śpiewajmy Suplikacje!

7. Witam wracających z wakacyjnych wyjazdów, a wyjeżdzającym na urlop życzę wiele radości! Przed podróżą pamiętajcie o modlitewnym westchnieniu do Boga przez Anioła Stróża i waszych patronów, wespół ze Św. Krzysztofem.

8. Dziękuję parafianom, którzy uczestniczyli w obchodach I Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych. Wszyscy żyjmy stałą troską o Starszych i nie pozwólmy, by odwiedziny w Ich domach były wyjątkiem. Dzieci uczmy szacunku.

9. UWAGA!!! Wkrótce rozpocznie się kolejny etap malowania naszego kościoła i będą postawione rusztowania. Proszę, aby ze względów bezpieczeństwa zupełnie wyłączyć z ruchu pieszego chodnik wokół kościoła. Wyjątkiem będzie wejście do kościoła na nabożeństwo i to przez wskazane na dany czas drzwi. Proszę Was o nieustanną modlitwę o błogosławieństwo w tych pracach. Ostatecznie robimy to wszystko dla Chwały Bożej i pożytku nas wszystkich wierzących i utrzymujących od pokoleń naszą parafialną świątynię.

10. Trwa Narodowy Spis Powszechny. Poproszono, by o nim przypomnieć. Najlepiej jest spisać się na: spis.gov.pl lub inną drogą – 324590519.

11. Gość Niedzielny: Czego uczy Św. Proboszcz z Ars * 700 mln ludzi na świecie głoduje * Trydent a kryzys Kościoła – problemem nie jest sposób odprawiania Mszy św., co akceptacja Soboru Watykańskiego II * UE – czyżby na pełną suwerenność mogły sobie pozwolić tylko mocarstwa? * Ks. Marek Dziewiecki (prowadził u nas rekolekcje) - o przyczynach braku młodych w Kościele: Anielska cierpliwość… (str.30)

Miesiąc 21974