22.08.2021r.

1. XXI Niedziela Zwykła. Napełnieni Słowem Bożym, chciejmy umocnić naszą więź z Panem, któremu chcemy niezmiennie służyć, bo On jest naszym Bogiem. Tylko Chrystus ma słowa życia wiecznego, tylko On jest naszym Zbawicielem, tylko przez Niego wchodzimy do Królestwa Ojca. Kto w wierze nie będzie pielęgnował tej prawdy, ten po czasie odejdzie od Pana i będzie żył tylko sprawami ziemskimi – będą one dla niego jedyną treścią życia i bycia – przykładów nie trzeba szukać.

2. W dniu pielgrzymki piekarskiej Kobiet i Dziewcząt łączymy się duchowo z Pątniczkami modląc się całą niedzielę przez wstawiennictwo Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Wspólnie zaśpiewamy hymn Matko Piekarska. Od 10.00  są transmisje: TVP: Polonia i Katowice, Radio: Katowice i eM.

3. Bóg zapłać za większą niż zwykle parafialną kolektę i kilka przelewów na konto naszej parafii z tytułem ofiara na remont kościoła parafialnego. Wszystko co czynimy dla kościoła jest możliwe tylko dzięki Waszym ofiarom! Z serca dziękuję!

4. Informacje remontowe:

• Aktualnie trwają prace przy malowaniu elewacji kościoła. Przypomnę, że prace te są konieczne do wykonania.
  • Czynię też starania o pomalowanie samej kopuły nad prezbiterium, która jest już wyjątkowo brudna. Jeśli tak się stanie trzeba będzie wymienić wszystkie żarówki, korzystając z postawionych rusztowań. Być może prace rozpoczną się już jutro. Gdyby tak było nie będzie w tym tygodniu adoracji.
  • Poproszę też o pomalowanie wewnętrznej ściany przy drzwiach wejściowych.
  • Pilną sprawą jest zregenerowanie pokrycia dachu na probostwie.
  • Natomiast za rok – da Bóg doczekać – uzupełnimy braki w ścianach probostwa i je pomalujemy. Za jednym przywiezieniem rusztowań pomyślimy o elewacji domu parafialnego. Prace te nie są możliwe do wykonania teraz, tylko ze względów finansowych.
  • Jeśli zaś idzie o malowanie kościoła wewnątrz, przyjmuję sugestie Rady Duszpasterskiej, która nie widzi potrzeby malowania kościoła w najbliższych latach.

5. Dziękuję wszystkim, którzy towarzyszą mi w tych wszystkich poczynaniach i służą swoją pomocą oraz dobrym słowem. Bogu niech będą dzięki za wiernych parafian modlących się o błogosławieństwo dla naszej parafii w sprawach duchowych i ziemskich.

6. Kaplica 1722 ku czci Matki Bożej Pszowskiej i Błogosławionych (in spae): Bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Bł. Ks. Jana Machy czeka na poświęcenie. Nie wykluczone, że kaplicę poświęci ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc. Myślę, że nastąpi to z początkiem września, o czym Was poinformuje na czas.

7. Przypomnę, że przed nami beatyfikacja Czcigodnych Sług Bożych: Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Uroczystości odbędą się 12. września w Warszawie. W związku z powyższym odpust w Pszowie będzie obchodzony dokładnie w dniu Narodzenia Matki Bożej, tj. w środę 8. września , a nie jak zawsze w niedzielę.

8. W czwartek świętujmy Uroczystość MB Częstochowskiej z Mszą św. za Ojczyznę.

9 Gość Niedzielny – Bóg wymyślił rodzinę. Kalendarz Madonny Europy – 5 złotych.