Wczoraj-Dziś

Grupy parafialne Dzieci Maryi

+ Odeszli do Ojca +

Pismo Święte on-line

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

12-09-2021r.

 

1. XXIV Niedziela Zwykła. Katolicy w Polsce przeżywają dzisiaj uroczysty dzień. Kardynał Stefan Wyszyński i Matka Elżbieta Róża Czacka zostają wyniesieni na ołtarze. O 12:oo jest transmisja ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Jako parafia dziękujemy za ten dar w czasie sumy. Mamy świetną okazję, aby powspominać piękne życie naszych rodaków, ich świadectwo chrześcijańskiego życia w czasach, w których przyszło Im żyć. Przypomnę, że nowe witraże w Kaplicy 1722 przedstawiają m.in. postać Prymasa Tysiąclecia z tytułem Błogosławiony.

2. Dziś jest uroczystość MB Piekarskiej, głównej patronki katowickiego Kościoła.

3. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na pomoc dla Afgańczyków. Zaznaczam, że ofiary nie będą zbierane przed kościołem – jak w innych parafiach – ale zbierzemy je w czasie kolekty. Już teraz dziękuję każdemu ofiarodawcy. Ofiary zostaną natychmiast przelane dla Caritas Polska, która już niesie pomoc Afgańczykom w naszym kraju i poza nim. Za przyszłą niedzielę 19.09 będzie kolekta parafialna!

4. Dziękuję pielgrzymom za odpust pszowski , piękne świadectwo wiary i wspólną modlitwę u Pani Uśmiechniętej. Dziękuję też za: wspólne przeżycie dziękczynienia za plony podczas Eucharystii z pocztami sztandarowymi. Dzięki za ofiarowane dary ołtarza z płodów rolnych, za pieczywo i jajka, i tym samym piękny wystrój kościoła.

5. W poniedziałek o 18:3o będzie w kościele próba przed bierzmowaniem dla przygotowanej młodzieży, która dysponuje odpowiednim pismem otrzymanym od proboszcza. Będzie okazja do spowiedzi św. Drodzy kandydaci! Na swoją uroczystość zaproście osobiście rodziców i rodzeństwo. Jest też rzeczą godną, aby na bierzmowanie zaprosić swoich chrzestnych. W przyszłą niedzielę 19.09 będzie odprawiona Msza św. dziękczynna w int. bierzmowańców i ich bliskich.

6. We wtorek w czasie mszy szkolnej poświęcimy tornistry i przybory szkolne.

7. Młodzież z klasy 7. rozpocznie swoją formację przed bierzmowaniem na początku października. Klasa ósma będzie kontynuować przygotowanie. Wcześniej będę się chciał spotkać z rodzicami kandydatów. Proszę śledzić ogłoszenia parafialne. Przyjęcie Darów Ducha Świętego to dla osób wierzących wielka radość i rzecz oczywista. A jednak uważam, że młodzież niepraktykująca również powinna skorzystać z tego przygotowania, obojętnie jaką decyzję podejmie w porozumieniu z rodzicami. Warto ponowić rozeznanie i mieć dobrą świadomość czym jest ten Boży Dar, kiedy się go przyjmuje lub odrzuca. Zaproście do swego życia Ducha Świętego, który Was poprowadzi w dorosłe życie! Fakt uczestniczenia w spotkaniach w ramach przygotowań uzgadniamy z rodzicami. Jest czas, by o tym porozmawiać.

8. We wtorek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Odprawimy Mszę św. w int. solenizanta ks. prob. Grzegorza Brzyszkowskiego i będzie to msza szkolna. Z kolei w środę przypada wspomnienie MB Bolesnej. Tego dnia Biskup Adam Wodarczyk udzieli sakramentu bierzmowania. Natomiast w sobotę jest Święto Świętego Stanisława Kostki. W tygodniu z bierzmowaniem nie planujemy w tym dniu osobnej Mszy św. dla młodzieży. Zapraszam młodzież i KSM na bierzmowanie.

9. W sobotę Dzieci pierwszokomunijne jadą na pielgrzymkę. Zbiórka jest o 8:oo.

10. Spotkanie powakacyjne Dzieci Maryi będzie w sobotę 25 września o 9:3o.

11. Gość Niedzielny ukazuje nowych błogosławionych. Jest też Gość Extra i Mały GN.

 

 

Różaniec

rozaniecm

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 457

Wczoraj 443

Tydzień 2138

Miesiąc 6966

Ogółem 536174

Currently are 10 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions