Wczoraj-Dziś

Grupy parafialne Dzieci Maryi

+ Odeszli do Ojca +

Pismo Święte on-line

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

19-09-2021r.

 

1. XXV Niedziela Zwykła. Duch Chrystusa stale zmienia nasz sposób myślenia i dzięki temu możemy stać się nowymi ludźmi, którzy nie dopasowują się do tego co popularne i modne, choć to nieraz strasznie próżne i głupie. Tak działa w nas nowa natura, którą mamy od Boga, dzięki ofierze Chrystusa. Miłość Boża rozlana w sercach naszych i ona uczy jak dobrze żyć, co przynosi korzyść, a co człowieka może zniszczyć.

2. Dziś jest Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

3. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę, która pozwala na spłatę naszych należności. Dziękuję z serca! Za tydzień będzie kolekta na potrzeby naszej archidiecezji.

4. We wtorek przypada Święto Świętego Mateusza. Natomiast w czwartek obchodzimy wspomnienie Św. Ojca Pio. Dlatego też nabożeństwo do Św. Pio i Św. Jana Pawła II będzie odprawione w czwartek. Tego dnia odprawimy Mszę św. szkolną i pobłogosławię wiernych relikwiami tego świętego zakonnika.

5. Spotkania tego tygodnia w naszej parafii:

  • Spotkanie Legionu Maryi – dom parafialny, wtorek, godz. 15:3o. Legion Maryi obchodzi w tym roku 100. rocznicę swojej działalności.
  • Spotkanie dla rodziców dzieci, które w 2022 roku przystąpią do I Komunii św. – dom parafialny, wtorek, godz. 18:3o. Czas - 45 minut.
  • Spotkanie Rady Parafialnej – probostwo, wtorek, godz. 19:3o.
  • Spotkanie Rady Ekonomicznej – według ustaleń telefonicznych.
  • Spotkanie ministrantów – zakrystia, czwartek, godz. 17:5o.
  • Spotkanie Dzieci Maryi – dom parafialny, sobota godz. 9:3o.

6. Za tydzień po mszach niedzielnych wzorem lat ubiegłych będzie można kupić Kalendarz Misyjny Ojców Oblatów 2022 z czego dochód będzie przeznczony na misje święte. Kazanie wygłosi ksiądz gość Oblat Maryi Niepokalanej.

7. W przyszłą niedzielę będzie też liczenie wiernych uczestniczących we mszach.

8. Gość Niedzielny akcentuje 175. rocznicę Objawień Matki Bożej w La Salette. Polecam ten artykuł, tym bardziej że wielu parafian jest zainteresowanych pielgrzymką do tego francuskiego sanktuarium.

9. Obchód chorych będzie miał miejsce w I piątek i I sobotę października. Zapisy telefoniczne będą w czwartek 30.09 w godz. 9:oo-12:oo.

10. Przypomnienie: trwają już ostatnie dni Narodowego Spisu Powszechnego.

11. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje cykl „Spotkań z Hanikiem"Sługą Bożym ks. Janem Machą w soboty: 25.09 – parafia św. Marii Magdaleny w Chorzowie Starym; 16.10 – parafia św. Józefa w Rudzie Śląskiej; 13.11 – Sanktuarium św. Walentego w Bieruniu Starym. (informacje szczegół. u proboszcza)

 

 

 

Różaniec

rozaniecm

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 441

Wczoraj 443

Tydzień 2122

Miesiąc 6950

Ogółem 536158

Currently are 15 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions