OGŁOSZENIA PARAFIALNE

03.10.2021r.

 

1. XXVII Niedziela Zwykła. Kluczem do wszelkiego myślenia o Bogu i człowieku jest powrót do „na początku”, do stworzenia mężczyzny na podobieństwo Boga. Grzech upodobnił człowieka raczej do Złego. Jednak, gdyby Bóg w swoim Miłosierdziu nie pozostawił ziaren swojej Miłości w stworzeniu, ludzkość na wzór upadłych aniołów stoczyłaby się. Tymi ziarnami są ludzka miłość, piękno przyrody, przykład Jezusa. Pierwszym Rodzicom zabrakło zgodności ich woli z Wolą Bożą, co w konsekwencji doprowadziło do „zatwardziałości serc”. Po tym wstępie dochodzimy do trudnego pytania: dlaczego nie można się rozwieść w Kościele? Jest dana jasna odpowiedź, a jednak człowiek wciąż pyta o to samo. Chrystus zdefiniował powtórne „małżeństwo” jako grzech cudzołóstwa. A jednak zmieniamy to prawo. Od lat obserwujemy rozmywanie i rozluźnianie jednoznacznych zasad. Spoglądamy na doktrynę naszych braci innego wyznania. Owszem, poza Kościołem Katolickim i Prawosławnym nie ma Sakramentów, toteż zawarcie małżeństwa staje się tylko kontraktem, luźną obietnicą, umową, bo skoro można się „rozwieść”, to po co Przymierze? To rodzaj pokusy, by przyjąć podobne zasady nie patrząc na Ewangelię.

2. Kolekta tej niedzieli jest na potrzeby naszej parafii, na fundusz remontowy. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy finansują pomalowanie kościoła! W przyszłą niedzielę będzie kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne

3. W niedzielę 10 X będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski. Z tej okazji odbędzie się zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Proszę młodzież o przeprowadzenie tej kwesty pod kierunkiem parafialnego KSM.

4. Z przeprowadzonego przed tygodniem liczenia wiernych wynika, że obecnie chodzi w niedzielę do kościoła ok. 650 parafian. Przed pandemią było nas o 250 więcej, a przed 7. laty było 1000 parafian, uczestników liturgii niedzielnej. Trzeba jednak przyznać, że w niedzielę 19. września było wyjątkowo mało wiernych. Najmniej jest dzieci i młodzieży. Niekiedy więcej jest malutkich dzieci z rodzicami, niż dzieci szkolnych. Dziękuję Wam rodzice i dziadkowie za towarzyszenie dzieciom na drogach do Jezusa. Dziękuję za wasze cierpliwe świadectwo, trud wychowania i modlitwę. A wszystko to wbrew dzisiejszym modom, które promują niewiarę i laicyzację, a Ewangelię zamieniają na narzucające się ideologie, wytyczające pod presją kierunki życia i bycia człowieka – choć nie widać w nich wcale szczęśliwej przyszłości, bo nie rokują nadziei na godny rozwój człowieka.

5. Trwa różańcowy październik. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane według porządku nabożeństw. W tygodniu nie będzie codziennej homilii mszalnej. Zapraszam całe rodziny na wspólny różaniec. W środę rano zapraszam starszych wiekiem parafian. Podczas czwartkowego różańca poświęcimy różańce. Na piątkowy różaniec zapraszam uczniów klasy siódmej i ósmej. Zajmijcie proszę pierwsze ławki.

6. W sobotę 9. października jest spotkanie Dzieci Maryi. Dom Parafialny – godz. 9:3o.

7. W przyszłą niedziele Ksiądz Biskup Marek Szkudło poświęci odbudowaną Kaplicę MB Pszowskiej. Uczyni to zaraz po mszy św. o 8:oo. Przeczytajcie proszę przygotowane słowo proboszcza dotyczące tego historycznego wydarzenia. Za tydzień umieścimy jeszcze historyczną refleksję pana Władysława Szymury oraz podamy listę osób zaangażowanych w odbudowę kaplicy z zachowaniem intymnego charakteru wykonanych bezinteresownie prac i ofiarowanych materiałów.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 16

Wczoraj 392

Tydzień 408

Miesiąc 12845

Ogółem 555694

Currently are 10 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions