OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10.10.2021r.

 

1. XXVIII Niedziela Zwykła. Dzisiaj w naszej parafii wiele się dzieje:

  • Przybywa do nas ksiądz Biskup Marek Szkudło. Odprawi Mszę św. o godz. 8:oo w intencji fundatorów i wykonawców odbudowy Kaplicy pw. Matki Bożej Pszowskiej przy ulicy Pszowskiej, wygłosi kazanie, a zaraz po Eucharystii poświęci w obecności wiernych Kaplicę 1722. Niech ta kaplica będzie świadectwem naszej wiary i przywiązania do Matki Bożej.
  • Kaplica 1722 będzie otwarta do zmroku. Można ją nawiedzić z modlitwą.
  • Obchodzimy kolejny Dzień Papieski. Z tej okazji po Mszach św. niedzielnych przed kościołami w całej Polsce odbywa się zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dziękuję ofiarodawcom i przeprowadzającym kwestę.
  • Poprzez kolejnych dziewięć niedziel trwamy w Nowennie przed beatyfikacją naszego kapłana zamordowanego przez Niemców w czasie okupacji. To Sługa Boży ks. Jan Macha. Uroczystość beatyfikacyjna będzie miała miejsce w katowickiej katedrze w sobotę 20 listopada br. i będzie transmitowana.
  • Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać w imieniu rektora i kleryków.
  • Nabożeństwo różańcowe odprawimy o 15:15.
  • W biuletynie parafialnym znajdziemy kolejne refleksje o naszej Kaplicy 1722 i znajdziemy listę osób dzięki którym odbudowa kaplicy była możliwa.
  • Ksiądz Janusz Wilk ofiarował nam napisaną przez siebie książeczkę Krótko o Litanii loretańskiej. Prezent ten pięknie wpisuje się w klimat poświęcenia maryjnej kaplicy. Jeden egzemplarz tej pracy pozostanie w kaplicy jako pomoc modlitewna dla wiernych nawiedzających kaplicę.
  • Jest do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. W GN wiele miejsca poświęcono dzieciom, które umierają w wyniku poronienia. (15.10 jest dzień Dziecka Utraconego). Możemy przeczytać: Dziennik więzienny kardynała Pella, o Marku Grechucie, o Wielkiej Brytanii i zawsze o Polsce i Kościele.

2. Nabożeństwa październikowe z różańcem są odprawiane według porządku nabożeństw. Dzieci i młodzież, oraz samych nauczycieli zapraszamy na różaniec w czwartek, w Dzień Nauczyciela. Z kolei w sobotę będziemy się modlić za Siostry Jadwiżanki z Kokoszyc w dniu ich patronalnego święta. Ponadto w niedzielę na sumie odprawimy Mszę św. za naszych sąsiadów wokół Kokoszyckiego Pałacu. Dzień 16. października na stałe kojarzy się nam z wyborem Kard. Karola Wojtyły na Stolice Piotrową, dlatego będziemy też wspominać i modlić się do Św. Jana Pawła II.

3. Nauka przed chrztem dziecka będzie w piątek po różańcu w kościele, ok. 18:1o.

4. Spotkanie przed bierzmowaniem: klasa 7 – czwartek 18:1o; kl. 8 – piątek 18:1o

5. Za tydzień kolekta będzie na potrzeby parafii. Obecnie spłacamy malowanie i przygotowujemy się do opłat za gaz i za śmieci cmentarne. Za dwa tygodnie będzie kolekta na misje, a za trzy na wsparcie budowy nowego kościoła w Rybniku.

6. Za tydzień skupimy się na przygotowaniach do Uroczystości wszystkich Świętych.

 

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 16

Wczoraj 392

Tydzień 408

Miesiąc 12845

Ogółem 555694

Currently are 12 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions