02.01.2022r.

1. II Niedziela po Bożym Narodzeniu. Trwamy w radości tego wspaniałego Święta. Za tydzień w Święto Chrztu Pańskiego zakończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia, ale kolędy będziemy śpiewać do dnia Matki Bożej Gromnicznej w którym poświęcimy świece naszym dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.

2. Nadal zachowujmy wszystkie nakazane praktyki bezpieczeństwa związane z pandemią: Limit osób - 30% miejsc, zdezynfekowane dłonie, maseczka na ustach i nosie, zachowanie możliwego odstępu (3 os. w ławce).

3. Kontynuujemy odprawianie Mszy św. kolędowych. Kto nie może przyjść w wyznaczonym terminie niech wybierze inny, dla siebie dogodny.

4. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Kontynuując podziękowanie skierowane do parafian w Sylwestra, dziękuję kolejny raz za to, że utrzymujecie funkcjonowanie parafii (głównie wszelakie rachunki, głównie za energię) i jej remonty (ostatnio dokończenie budowy kaplicy, malowanie i renowacja posadzki), a także wspieracie wiele dzieł ogólnokościelnych: archidiecezję (6 kolekt), Seminarium (4 kolekty), Misje (2 kolekty i 3 zbiórki), uczelnie katolickie (5 kolekt) i wszelkie fundusze miłosierdzia (2 kolekty i kilka zbiórek, ponadto ofiary przy zakupie paschalików i świec CARITAS). Wspomagamy też: Zakony, Ziemię Świętą, Stolicę Apostolską, Fundusz Obrony Życia, Fundusz Stypendialny i oddajemy jałmużnę postną. Mamy swój udział w budowie nowego kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę na Kościół!

5. Dziękujemy za piękne przygotowanie kościoła do Świąt Bożego Narodzenia i ofiarodawcom za piękne choinki.

6. W czwartek świętujemy Uroczystość Trzech Króli. Będziemy się modlić za świat misyjny. Kolekta będzie przeznaczona na cele misyjne.

7. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca.

8. W przyszłą niedzielę będzie kolekta parafialna. 16. stycz. na archidiecezję.